Bacak Estetiği Bolu

  Bacak estetiği Bolu, bacakların inceltilmesi, şekillendirilmesi ve bacaklardaki yapısal bozuklukların ortadan kaldırılması amacıyla yapılan cerrahi operasyondur. Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar atletik, sıkı ve birbirleriyle uyumlu bacaklara sahip olabilmek için bacak estetiği yaptırmaktadır. Bacaklar; sarkmalar, fazla yağ dokuları ve şekil bozuklukları (çarpık bacak) sebebiyle kişi tarafından beğenilmeyen bir görünüme sahip olabilirler. Bacaklardan biri diğerinden daha kalın veya kavisli olabilir. Tüm bunlar bacak estetiği Bolu kapsamında yapılan uygulamalar sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir.

  Bu yazının devamında ‘’Bacak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Bacak estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Bacak estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Bacak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bolu bacak estetiği hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Bacak Estetiği Nedir?

  Bacak estetiği, bacakta yer alan şekil bozukluklarının giderilmesi, bacakların şekillendirilmeleri ve estetik bir görünüme kavuşabilmeleri amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon sayesinde çarpık bacak, X bacak veya O bacak gibi isimlerle bilinen yapısal bozukluklar giderilebilmektedir. Bacak estetiği, kişiye özel olarak bir operasyondur. Böylece yapılması planlanan işlemler, tamamen hastanın talepleri ve estetik ölçütler kapsamında şekillenir.

  Bacak Estetiği Neden Yapılır?

  Bacak estetiği şu amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Diz kapaklarının normale kıyasla birbirine daha yakın olduğu (X bacak) yapısal bozukluğu gidermek.
  • Diz kapaklarının normale kıyasla birbirlerinden daha uzak olduğu (O bacak) yapısal bozukluğu gidermek.
  • Çarpık bacak görünümünü ortadan kaldırmak.
  • Bacalardaki asimetrileri gidermek, birbirleriyle uyumlu bir bacak görünümü elde etmek.
  • Kalın bacakları şekillendirmek ve inceltmek.
  • Aşırı ince bacakları şekillendirmek.

  Bacak estetiği bu gibi nedenlerden yapılabilir.

  Bacak Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Bacak estetiği, bacaklardaki estetik problemlerini ve şekil bozukluklarını gidermek amacıyla 18 yaşından büyük olan herkese yapılabilir.

  Çarpık Bacak Nasıl Geçer?

  Çarpık bacak görünümü, bacaklardaki dokuların yerleşimi ve yapılarıyla ilgili bir problemdir. Zaman içerisinde, kendiliğinden geçmesi mümkün değildir. Çarpık bacaklar, çarpık bacak ameliyatı veya bacak estetiği olarak bilinen operasyon ile düzeltilmektedir. 

  Bacak Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Bacak estetiği 1 ila 4 saat içerisinde tamamlanabilmektedir. Bacak estetiği son derece kapsamlı bir uygulamadır. Bu uygulama cerrahi operasyonlar, liposuction ve kişinin kendi yağ dokuları ile bacak şekillendirme gibi işlemler içerebilmektedir. Bu işlemlerden hangilerinin kullanılacağına ve hangi kapsamda kullanılacaklarına göre ameliyatın süresi değişebilir.

  Bacak Estetiği Kalıcı Mıdır?

  Bacak estetiği ile elde edilen kazanımların kalıcılığı, bireyin ameliyattan sonra nasıl bir yaşam tarzı edineceğine bağlıdır. Bu kazanımların kalıcı olabilmesi için iyileşme sürecinden sonra düzenli olarak spor yapılmalı, sağlıklı bir diyete sahip olunmalı ve zararlı alışkanlıklar kısıtlanmalıdır. Aksi takdirde kilo değişimleri, hareketsizlik ve doku yıpranması gibi sebeplerden, elde edilen kazanımlar ilerleyen yıllarda kaybedilebilir. 

  Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Bacak estetiği, ameliyata eşlik edecek olan işlemlerin çeşidine ve kapsamına göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Bu operasyon steril ameliyathane koşullarında özenle gerçekleştirilir. Ameliyat sırasında bacak dokularına direkt olarak müdahale edilir. Eğer bacaklar aşırı inceyse, vücutta fazla yağ dokusu bulunan bölgelerden yağ dokusu alınabilir ve bacaklar bu yağlar sayesinde şekillendirilebilir. Bacaklar aşırı kalınsa inceltilebilir ve birbirleriyle uyumlu, zarif bir görünüme kavuşturulabilir. Eğer bacaklarda X bacak, O bacak veya çarpık bacak gibi şekil bozuklukları varsa bu sorunlar; yağ transferi gibi işlemler yardımıyla bacak şekillendirilerek giderilebilir. Bu işlem için özel silikon dokular da kullanılabilir. Bazı durumlarda hastanın talepleri doğrultusunda direkt kemik dokularına da müdahale etmek mümkündür. 

  Bacak Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Bacak estetiği lokal anesteziyle yapıldıysa aynı gün taburcu olunabilir, genel anesteziyle yapıldıysa 1 gece hastanede kalınması gerekebilir. Ameliyat sonrasında 7 ila 10 gün boyunca düzenli olarak dinlenilmelidir. Bacaklar fazla zorlanmamalıdır. Bu sürenin ardından gündelik yaşama dönmek mümkündür. Bacak estetiği sonrası 1 ay içerisinde spor yapmaya başlanabilir.

  Bacak Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bacak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bir süre bacakları zorlayacak hareketler yapılmamalıdır.
  • Gündelik yaşama dönüş kademeli bir şekilde yapılmalıdır.
  • Ameliyat bölgesinin bakımına ve hijyenine dikkat edilmelidir.
  • İyileşme tamamlanana kadar denize veya havuza girilmemelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Bacak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Bolu Bacak Estetiği Fiyatları 2023

  Bolu bacak estetiği fiyatları, ameliyatın hangi amaçla yapıldığına ve ameliyat sırasında kullanılan tekniklere göre değişebilir. Bolu bacak estetiği ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.