Ben Alımı Bolu

  Ben alımı Bolu, bireyi rahatsız eden benlerin özel lazer işlemleriyle alındığı uygulamadır. Cildin neredeyse tüm bölgelerinde benler ortaya çıkabilir. Benler meydana geldikleri bölgeye, yapılarına ve sayılarına göre bazı sorunlara sebep olabilirler. Mesela ense ve boyun bölgesinde ortaya çıkan benler estetik temelli sorunlara yol açabilmekte ve hatta kişilerin özgüvenlerine zarar verebilmektedir. Bu yüzden günümüzde pek çok birey, ben sildirme, ben aldırma veya Bolu ben alımı olarak bilinen uygulama sayesinde benlerinden kurtulmaktadır.

  Bu yazının devamında ‘’Kötü huylu benler tehlikeli mi?’’, ‘’Ben aldırma nasıl olur?’’, ‘’Ben aldırmak zararlı mı?’’ ve ‘’Ben alımı nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bolu ben aldırma tedavisi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Benler Nedir?

  Benler, cilt yüzeyindeki renk pigmentlerinin kümeleşmesiyle meydana gelen oluşumlardır. Bu oluşumlar çoğunlukla iyi huylu ve zararsızdırlar. Ancak zararlı ışınlara maruz kaldıklarında, üzerlerinde kanserli cilt tümörleri meydana gelebilir. Benler yapılarına, büyüklüklerine ve yerleşimlerine göre cilt yüzeyinde istenilmeyen bir görüntü oluşturabilirler.

  Benler Neden Çıkar?

  Benler, güneşin zararlı ışınları sebebiyle meydana gelirler. UVA ve UVB ışınları, zaman içerisinde cilt yüzeyindeki melenosit sayısını arttırabilir. Buna ve genetik faktörlere bağlı olarak cilt yüzeyinde benler oluşur.

  Et Beni Nedir?

  Et benleri, boyun, omuzlar ve koltuk altlarında meydana gelen zararsız benlerdir. Saplı ben olarak da bilinen et benleri, deri dokusundaki aşırı büyüme sebebiyle meydana gelir. Et benlerinin oluşumunda, genetik faktörlerin rol oynadığı düşünülmektedir.

  İyi Huylu Benler Nasıl Anlaşılır?

  İyi huylu benler, genelde herhangi bir fiziksel rahatsızlığa yol açmazlar. Çapları 5 milimetreden küçüktür. Büyümez, genişlemez ve kaşıntı gibi belirtilere sebep olmazlar. İyi huylu benlerin tek zararı, meydana geldikleri bölgede hoş olmayan bir görünüm oluşturabilmeleridir.

  Kötü Huylu Benler Nasıl Anlaşılır?

  Eğer cilt yüzeyinde bulunan bir benin çapı 5 milimetreden büyükse, zaman içerisinde büyüdüğü ve genişlediği fark edilmişse uzman bir doktora danışılmalıdır. Kötü huylu benler kaşıntılara ve kanamalara yol açabilirler.

  Ben Alımı Hangi Bölüm Tarafından Yapılır?

  Ben alımı genelde plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılır. Ancak kötü huylu benler söz konusu ise tedavi sürecine dematologlar da eşlik edebilir. 

  Ben Aldırmak Tehlikeli Mi?

  Ben aldırmak tehlikeli değildir. Aksine cilt kanseri oluşumuna yol açabilecek benlerin alınması sağlık açısından gerekli olabilmektedir.

  Ben Aldırmak Zararlı Mı?

  Ben aldırmanın herhangi bir zararı yoktur. Elbette bu işlem alanında uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde benin çevresinde yer alan dokular zarar görebilir; buna bağlı olarak cilt enfeksiyonları, kanamalar ve yara izleri meydana gelebilir.

  Ben Alımı Nasıl Yapılır?

  Ben alımı, ufak cerrahi işlemlerle veya lazer uygulamalarıyla yapılabilmektedir. Benlerin bu uygulamalardan hangisiyle alınacağı tamamen hastanın taleplerine bağlıdır.

  Ben Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Ben alma ameliyatı, lokal anesteziyle birlikte, steril koşullarda yapılmalıdır. Anestezi işleminin ardından ben, cilt altındaki dokular ile birlikte dikkatle alınır. Bu işlem küçük cerrahi kesilerle yapılabildiği gibi özel lazer uygulamalarıyla da yapılabilmektedir. Ben alındıktan sonra ise benin alındığı bölge estetik dikiş uygulamalarıyla kapatılır. Ben aldırma ameliyatı, yapılan işlemin detaylarına göre 5 ila 10 dakika içerisinde tamamlanır.

  Ben Aldırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Ben aldırma tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ben aldırma sonrası bir gün boyunca, uygulama bölgesine su temas etmemeli.
  • Bir gün boyunca duş alınması önerilmez.
  • Ben alımı sonrası, uygulama bölgesi güneşe karşı korunmalıdır.
  • Ben aldırma sonrası doktor tarafından önerilen kremler kullanılabilir.
  • Ben aldırma sonrası cilt yüzeyinde, her cerrahi uygulamada olduğu gibi küçük bir iz kalabilir. Eğer uygulama lazer tedavisiyle yapılmışsa iz kalması beklenmez.

  Ben alımı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Doktorunuz, ben aldırma ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Bolu Ben Alımı Fiyatları 2023

  Bolu ben alımı fiyatları, uygulamanın detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Bolu ben aldırma ameliyatı fiyatları ve ben alma tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.