Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma Bolu

  Cilt gözenekleri sıkılaştırma Bolu, geniş ve büyük cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması ve cildin daha estetik bir görünüme sahip olması için yapılan özel bir uygulamadır. Gözenekler, cilt sağlığımız için son derece önemli olan yapılardır. Gözenekler sayesinde cilt katmanları arasında hava sirkülasyonu sağlanabilir ve cildin nem dengesi korunabilir. Bu yüzden çeşitli yüz bakımı uygulamaları ile gözenekleri açık tutmak gerekir. Cilt sağlığı için bu kadar önemli olan gözenekler, bazı kişilerde çeşitli estetik sorunlara yol açabilirler. Bunun en büyük sebebi, bu kişilerde cilt gözeneklerinin gerekenden daha geniş ve büyük olmasıdır.

  Büyük gözenekler, cildin pürüzlü bir görünüme sahip olmasına yol açarlar. Dış etmenlere karşı çok hassas olan büyük gözenekler, sivilce ve siyah nokta oluşumunun artmasına da yol açabilirler. Bunun bilincinde olan pek çok birey, çeşitli gözenek sıkılaştırma uygulamalarına başvurmaktadır. Bu yazının devamında ‘’Gözenek sıkılaştırma nasıl olur?’’, ‘’Geniş gözenekler nasıl geçer?’’, ‘’Gözenekler nasıl sıkılaşır? ve ‘’Cilt gözenekleri neden genişler?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bolu gözenek sıkılaştırma uygulamaları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Nedir?

  Gözenek sıkılaştırma tedavisi, cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması ve daraltılması amacıyla yapılan özel bir lazer uygulamasıdır. Geniş cilt gözenekleri, dış etmenlerden kolayca etkilenebilir ve tıkanabilirler. Buna bağlı olarak cilt enfeksiyonları, siyah noktalar ve sivilce oluşumları gözlenebilir. Yüzde pürüzlü ve delikli bir görünüm oluşabilir. Gözenek sıkılaştırma tedavisi bu gibi durumların önlenebilmesi, cildin sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olabilmesi için yapılır.

  Cilt Gözenekleri Neden Genişler?

  Cilt gözeneklerinin genişliği büyük oranda kişinin genleri tarafından belirlenmektedir. Ancak bazı faktörler gözeneklerin sonradan genişlemesine yol açabilirler. Bu faktörlere örnek olarak şunlar verilebilir:

  • İlerleyen yaşla birlikte cilt gözenekleri genişleyebilir.
  • Cildin aşırı yağlı olması zaman içerisinde gözeneklerin büyümesine sebep olabilir.
  • Güneşe maruziyet cildin kalınlaşmasına ve gözeneklerin büyümesine yol açabilir. Bu yüzden güneş altında kalınacağı zaman mutlaka yüze, cilt yapısına uygun bir güneş kremi sürülmelidir.
  • Siyah noktalar ve tıkanmış gözenekler genelde geniş gözeneklerde meydana gelirler ve gözeneklerin daha da genişlemesine yol açabilirler.

  Cilt gözenekleri bu gibi etmenler sebebiyle genişleyebilir.

  Geniş Gözenekler İçin Ne Yapılmalı?

  Gözeneklerin genişlememesi için cilt bakımına dikkat edilmelidir. Güneş altında uzun süre kalınacaksa mutlaka yüz, uygun güneş kremleri ile korunmalıdır. Yüz bakımı için cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Makyajlar, özel solüsyonlarla detaylı olarak temizlenmelidir. Mümkünse yüz bakımı için bir profesyonelden yardım veya danışmanlık alınmalıdır. Böylece gözeneklerin daha fazla genişlemesi önlenebilir. 

  Geniş Gözeneklerin Zararları Nelerdir?

  Geniş gözeneklerin zararları şunlardır:

  • Geniş gözenekler çok daha çabuk tıkanabilir.
  • Geniş gözeneklerin tıkanması sonucu siyah noktalar, sivilceler ve cilt enfeksiyonları meydana gelebilir.
  • Gözenekler cildin pürüzlü bir görünüme sahip olmasına yol açarlar.
  • Geniş gözenekler makyaj gibi uygulamaları zorlaştırır, bazı makyaj ürünleri gözeneklerin daha belirgin bir görünüm kazanmasını sağlayabilir. Buna bağlı olarak bireyler makyaj uygulamalarından kaçınma eğilimi gösterebilirler.
  • Geniş gözenekler, yüzde sebep oldukları görünüm sebebiyle kişinin özgüvenini zedeleyebilirler.

  Geniş gözeneklerin yol açtığı problemler bu şekilde özetlenebilir.

  Evde Gözenek Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

  Evde gözenek sıkılaştırma yöntemleri, gözenek sıkılaştırma kremi veya bitkisel gözenek sıkılaştırma tedavisi gibi başlıklar altında pazarlanmaya çalışan uygulamaların çoğu etkisizdir. Bu uygulamalar, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamadıkları gibi bazı durumlarda gözeneklerin tıkanmasına ve daha da genişlemesine yol açabilirler. Bu yüzden gözenek sıkılaştırma için profesyonel yardım alınmalıdır.

  Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Gözenek sıkılaştırma tedavisi, uygulamanın hangi yöntemle yapıldığına göre yarım saat ila bir saat kadar sürebilir.

  Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Gözenek sıkılaştırma tedavisi kapsamında en çok tercih edilen uygulama lazer uygulamasıdır. Lazer uygulaması sayesinde, cilt yüzeyindeki gözenekler kontrollü olarak uyarılabilir. Bu uyarılma cildin kolajen sentezlemesini ve gözeneklerin zaman içerisinde kapanmasını sağlar. Bununla birlikte kimyasal peeling de gözenek sıkılaştırma tedavisinde sıkça tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Kimyasal Peeling isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Bolu Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Fiyatları 2023

  Bolu gözenek sıkılaştırma tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına göre kişiden kişiye değişebilir. Bolu lazerle cilt gözenekleri sıkılaştırma fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.