Cilt Yenileme Bolu

  Cilt yenileme Bolu, cilt katmanlarının yenilenebilmesi ve gençleşebilmesi için yapılan uygulamalardır. Cildin en üst tabakası genelde ölü derilerden meydana gelmektedir. Daha alt katmanlara indikçe karşımıza sinir hücreleri, kılcal damarlar, yağ dokuları, kıl kökleri ve benzer yapılar ortaya çıkar. Bu yapılar cildin beslenebilmesi, yenilenebilmesi ve gençleşebilmesi için çok önemlidirler. Bünyelerinde bu gibi faaliyetlerin mümkün olabilmesi için biyolojik mekanizmalar vardır. Ancak bazı durumlarda, cildin yeterince kanlanamaması, kanın içerisindeki destekleyici maddelerin az olması veya cilt yüzeyindeki yıpranmanın fazla olması sebebiyle; bahsi geçen mekanizmalar yetersiz kalabilir. Bu durumda, uzman bir doktor tarafından, ideal koşullar altında gerçekleştirilen Bolu cilt yenileme uygulamalarına başvurulur.

  Lazerle cilt yenileme uygulaması da cildin yenilenmesi ve gençleşmesi amacıyla kullanılan işlemlerden biridir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle cilt yenileme nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle cilt gençleştirme ne kadar sürer?’’, ‘’Cilt yenileme sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Cilt yenileme işlemi tekrarlanabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu cilt yenileme uygulaması hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Cilt Yenileme Nedir?

  Cilt yenileme, lazer uygulamalarıyla yapılan özel bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Lazerle cilt yenileme uygulaması sırasında, cildin onarım mekanizmaları aktif hale getirilir. Böylece ciltteki kolajen sentezi artışa geçer. Cilt yüzeyindeki yıpranmalar hızla onarılır, birey çok daha genç bir cilt görünümüne sahip olur.

  Cilt Yaşlanması Neden Olur? Cilt Neden Yaşlanır?

  Cildin erken yaşlanmasına neden olan faktörler şunlardır:

  • Güneş ışığına maruziyet.
  • İlerleyen yaş.
  • Genetik faktörler.
  • Sigara kullanımı ve benzer tütün ürünlerinin kullanımı.
  • Aşırı alkol tüketimi.
  • Hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olmak, spor yapmamak.
  • Aşırı stres.
  • Hormon hastalıkları.
  • Metabolizma hastalıkları.
  • Düzenli kullanılan bazı ilaçlar.
  • Zararlı beslenme alışkanlıkları ve sağlıklı beslenmemek.
  • Cilt tipine uygun olmayan, yanlış kozmetik ürün kullanımı.

  Bu gibi faktörler cilt yaşlanması nedenleri arasında yer almaktadır. 

  Cilt Yaşlanması Nasıl Önlenir?

  Cilt yaşlanmasını önlemek adına erken yaşlardan itibaren çeşitli cilt bakım uygulamalarına başlanabilir. Aynı zamanda cilt yenileme uygulaması, gençlik aşısı, PRP tedavisi, botoks uygulamaları ve benzer uygulamalar da cildin yaşlanmasını önleyebilmektedir.

  Cilt Yaşlanmasını Geciktirmek İçin Ne Yapılmalı?

  Cildin yaşlanmasını geciktirmek için şu gibi durumlara dikkat edilebilir:

  • Düzenli olarak cilt bakımı yapılabilir. Bu bakım, cilt tipine uygun bakım malzemeleri ile yapılmalıdır.
  • Güneşli bir günde dışarı çıkılacağı zaman güneş kremi kullanılabilir.
  • Düzenli olarak spor yapılabilir.
  • Yeterince su tüketilebilir.
  • Sigara bırakılabilir.
  • Alkol tüketimi sınırlandırılabilir.
  • Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinilebilir.
  • Cildin yaşlanmasını geciktiren ameliyatsız estetik uygulamalarına başvurulabilir.

  Bu gibi durumlara dikkat edildiği sürece cilt çok daha geç yaşlanacaktır.

  Evde Cilt Yenileme Yöntemleri İşe Yarar Mı?

  Evde cilt yenileme yöntemleri veya bitkisel cilt yenileme yöntemleri gibi başlıklarla pazarlanmaya çalışan uygulamalar; cildin yenilenmesine katkı sağlamazlar. Bu uygulamalar çoğu zaman etkisiz, bazı durumlarda ise zararlıdırlar. Bu yüzden içeriğini bilmediğiniz maddeleri yüzünüze uygulamamanız, cilt yüzeyinde alerjik bir reaksiyon geliştiğinde en yakın zamanda bir doktora görünmeniz önerilir.

  Lazerle Cilt Yenileme Ne Kadar Sürer?

  Lazerle cilt yenileme uygulaması, yapılan uygulamanın kapsamına ve hedef bölgenin genişliğine göre 15 ila 30 dakika sürebilir. Doktorunuz tahmini uygulama süresi hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Cilt Yenileme Nasıl Yapılır?

  Cilt yenileme uygulaması, uzman bir doktor tarafından, kontrollü lazer uygulamaları yardımıyla yapılır. Uygulama öncesinde doktor ile birey detaylı bir görüşme yaparlar. Bu görüşme sırasında cilt yenilemenin hangi bölgelere yapılacağı kararlaştırılır. Daha sonra ise uygulamaya geçilir. Doktor lazer atımlarına başlamadan önce lazer cihazı üzerinde gerekli ayarlamaları yapar ve kontroller gerçekleştirir. Ardından ise hedef bölgelere kontrollü lazer atımları uygulanır. Böylece bölgedeki kolajen üretimi desteklenir. Cilt kendisini yenilemek adına onarım mekanizmalarını aktif hale getirir. Cilt yenileme uygulaması sonrası, uygulamanın yapıldığı bölge güneşe karşı korunmalıdır. Bir gün boyunca bu bölgeye su temas ettirilmemesi önerilir. Doktorunuz lazerle cilt yenileme sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Bolu Cilt Yenileme Fiyatları 2023

  Bolu cilt yenileme fiyatları, uygulamanın detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Bolu lazerle cilt yenileme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.