Dermapen Bolu

  Dermapen Bolu, cildin yenilenebilmesi ve gençleşmesi amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Yüz derisi, iç ve dış faktörler sebebiyle yıpranmaya çok yatkındır. Bu iç faktörlerin arasında genetik yatkınlık, kilo alıp vermek, yaşlılık gibi etmenler yer alır. Dış faktörlerin arasında ise güneşe maruziyet, yanlış kozmetik ürün kullanımı, sert hava şartları ve sigara kullanımı gibi etmenler bulunur. Bu etmenler zaman içerisinde cildin yıpranmasına, yaşlanmasına ve kırışmasına sebep olurlar. Dermapen uygulamasında, yıpranmış olan cilt yüzeyi ağrısız mikro iğne uygulamalarıyla uyarılır. Bu uyarılma yeni, genç ve sağlıklı bir cilt tabakasının oluşmasını sağlar.

  Dermapen uygulaması hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Bu yazının devamında ‘’Dermapen tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Dermapen ne işe yarar?’’, ‘’Dermapen ne demek?’’ ve ‘’Dermapen geçici mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bolu dermapen tedavisi hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Dermapen Nedir?

  Dermapen, cildi yenilemek ve gençleştirmek için yapılan özel bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Dermapen tedavisi, özel mikro iğneler yardımıyla cilt yüzeyinin uyarılması sayesinde yapılır. Uyarılan cilt yüzeyi kendisini yenileyebilmek ve gençleşebilmek için doku onarım mekanizmalarını aktifleştirir. Bu da ciltteki yıpranmaların giderilmesini, yüzün çekici ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Genelde yüz bölgesi için tercih edilse de tüm cilt bölgelerinde başarıyla kullanılmaktadır.

  Dermapen Ne İşe Yarar?

  Dermapen uygulaması, ciltteki yenilenme ve iyileşme mekanizmalarını aktifleştirir. Bu yüzden özellikle de yüz bölgelerinde, cildin gençleşmesi amacıyla kullanılmaktadır. Dermapen tedavisi sırasında cerrahi işlemlere başvurulmadığı için birey, uygulamanın hemen ardından çalışma hayatına ve gündelik yaşamına dönebilir.

  Dermapenin Faydaları Nelerdir?

  Dermapen uygulamasının faydaları ve avantajları şunlardır:

  • Ciltteki kolajen üretimini arttırır.
  • Cildin yenilenmesini sağlayan mekanizmaları aktifleştirir.
  • Cilt yüzeyindeki kırışıklıklar ve yıpranmalar için etkilidir.
  • Cildin gençleşme ve yenilenme süreçlerine katkıda bulunur.
  • Sivilce izleri ve cilt lekeleri için son derece etkilidir.
  • Geniş cilt gözeneklerini ve buna bağlı sorunları gidermek için tercih edilebilir.

  Dermapenin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

  Dermapen Uygulaması Ne Kadar Sürer?

  Dermapen uygulaması 30 ila 40 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Uygulamanın yapılacağı bölgelere göre bu süre daha kısa veya daha uzun olabilmektedir.

  Dermapen Kalıcı Mı?

  Dermapen sayesinde elde edilen cilt yenilenmesi ve gençleşmesi; cilt bakımına dikkat edildiği sürece kalıcı olacaktır. Bu uygulama sayesinde ortadan kaldırılan lekeler ve izler, tekrardan ortaya çıkmazlar. Ancak bu süreçte bireyin, cilt bakımına dikkat etmesi ve zararlı alışkanlıklardan uzak durması önerilir. Böylece dermapen sayesinde elde edilen kazanımlar çok daha uzun süre etkisini koruyacak, cildin yeniden zarar görmesi önlenmiş olacaktır. 

  Dermapen Tekrarlanabilir Mi?

  Dermapen uygulaması tekrarlanabilir. Hatta tekrarlandığı zaman çok daha başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Ancak bu tekrarlamalar arasında belli bir zaman aralığı olmalıdır. Doktorunuz, uygulama öncesi görüşme sürecinde sizi konuyla ilgili detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Dermapen Nasıl Yapılır?

  Dermapen uygulaması, anestezi etkili kremler yardımıyla, steril koşullarda gerçekleştirilmelidir. Uygulama sırasında doktor, cilt yüzeyini anestezik kremler ile uyuşturur. Daha sonra ise dermapen isimli, kalemi andıran bir cihaz yardımıyla cilde, mikro iğne tedavisi uygular. Mikro iğne tedavileri sayesinde ciltteki gençleşme mekanizmaları aktifleşir. Böylece cilt kendisini yenilemeye ve yüzeyindeki kırışıklıklarla, lekelerle ve yara izleriyle mücadele etmeye başlar. Dermapen tedavisi bittikten sonra doktor, yüz cildinin desteklenmesi için cilt yatıştırıcı serum veya krem uygulaması yapabilmektedir.

  Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Dermapen sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Cilt yüzeyi birkaç gün boyunca güneşe karşı korunmalıdır.
  • Bir gün boyunca cilde su temas ettirilmemelidir.
  • Uygulama sonrası cilt yüzeyinde hafif ölçekte kızarıklıklar gözlenebilir. Bir gün içerisinde kendiliğinden geçecekleri için herhangi bir uygulamaya gerek yoktur.
  • Uygulama sonrası gündelik yaşama dönülebilir.
  • Uygulamadan 1 gün sonra makyaj yapmaya başlanabilir.

  Dermapen tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Bolu Dermapen Fiyatları 2023

  Bolu dermapen fiyatları, uygulamanın detaylarına göre belirlenir. Bolu dermapen fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.