Dövme Silme Bolu

  Dövme silme Bolu, özel lazer uygulamalarıyla yapılan ve dövmenin özelliklerine göre birkaç seans sürebilen bir uygulamadır. Dövmeler, binlerce yıldır hayatlarımızın çok büyük bir parçasıdırlar. Günümüzde özellikle de genç yaştaki bireylerde dövme yaptırma oranı son derece fazladır. Bazı kişiler çeşitli sebeplerden sahip oldukları dövmeleri sildirmek isteyebilirler. Bu amaç doğrultusunda da çeşitli uygulamalara başvururlar. Bu uygulamalar arasında en etkilisi lazerle dövme silme uygulamasıdır.

  Lazerle dövme sildirme uygulaması sayesinde, dövmenin içerisinde yer alan renklere ve dövmenin büyüklüğüne göre birkaç seansta istenmeyen dövmelerden kurtulmak mümkündür. Bu yazının devamında ‘’Dövmeler nasıl silinir?’’, ‘’Dövmeler tamamen silinebilir mi?’’, ‘’Lazerle dövme sildirme nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lazerle dövme silme ağrılı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu lazerle dövme silme uygulaması hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Lazerle Dövme Silme Nedir?

  Lazerle dövme silme tedavisinde derinin alt kısmında bulunan dövme, o katmanı etkileyecek şekilde ayarlanmış olan lazer ışınlarıyla silinmektedir. Bu tedavi seanslar halinde gerçekleşmektedir. İlk seanslarda dövmeyi meydana getiren boya dağılmaya, sonrasında ise belirginliğini kaybetmeye başlar. En son olarak ise silinmiş olur. Lazerle dövme silme tedavisinde lazer cihazı, tamamen kişinin sahip olduğu dövmeye özel olarak ayarlanmaktadır.

  Lazerle Dövme Silme Neden Yapılır?

  Lazerle dövme silme tedavisi, istenmeyen dövmelerin vücuttan silinmesi amacıyla yapılır. Bireyler, daha önceden yaptırmış oldukları dövmeleri sildirmek isteyebilirler. Bunun pek çok sebebi olabilmektedir. Bu sebeplerden bağımsız olarak lazerle dövme silme tedavisinde, dövmeyi meydana getiren kimyasal maddeleri etkin bir şekilde parçalanır. Böylece dövme yavaş yavaş belirginliğini ve bütünlüğünü kaybeder.

  Lazerle Dövme Sildirme Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle dövme sildirme tedavisi için herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Yalnızca lazer uygulaması yapılacak olan bölgede, aktif olan herhangi bir cilt enfeksiyonu veya açık yara olmamalıdır. Bunun haricinde 18 yaşını doldurmuş olan herkes lazerle dövme silme tedavisi yaptırabilmektedir. Daha genç bireyler ise ebeveynlerinin onayıyla lazerle dövme sildirme yaptırabilirler.

  Dövme Sildirme Ne Kadar Sürer?

  Dövme silme işleminin tek seansı yaklaşık 20 ila 30 dakika sürmektedir. Dövmelerin tamamen silinebilmesi için, dövmenin türüne ve dövmede kullanılan renklere göre 4 ila 8 seans gerekmektedir. Seanslar arasındaki süre yaklaşık 4 haftadır. 

  Dövme Silme İşlemini Kim Yapar?

  Dövme silme işlemi estetik cerrahi alanında uzmanlaşmış olan hekimler tarafından yapılmalıdır. Uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmeyen dövme silme uygulamaları sırasında cilt zarar görebilir; cilt yanıkları ve enfeksiyonlar meydana gelebilir. Bu yüzden dövme silme konusunda mutlaka alanında uzman bir doktora danışılmalıdır.

  Dövme Sildirme Ağrılı Mı?

  Lazerle dövme silme uygulaması lokal anestezi altına yapılmaktadır. Bu yüzden işlem sırasında hasta herhangi bir ağrı hissi duymaz.

  Lazerle Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

  Lazerle dövme silme öncesinde dövmenin boyutu, dövmede kullanılan renkler ve dövmenin bulunduğu bölge detaylı olarak analiz edilir. Daha sonra ise işlemin detayları planlanır. Doktor, bu planlar çerçevesinde lazer cihazının üzerinde ayarlamalar yapar. Daha sonra ise hedef bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanır. Bu sayede hasta işlem sırasında ağrı ve rahatsızlık hissetmez. Lokal anestezi etkisini gösterdikten sonra hedef bölgeye, kontrollü lazer ışınları gönderilir. Bu ışınlar dövmeyi meydana getiren kimyasalları yavaş ancak etkili bir şekilde parçalamaya başlar. Lazer işlemi yarım saat kadar sürer ve işlem tamamlanır. Bu işlem 3 ila 4 haftalık aralıklarla 4 ila 8 seans halinde tekrarlanır. Seans sayısı ve seansların süresi doktor tarafından, dövmeye özel olarak planlanır.

  Lazerle Dövme Silme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle dövme sildirme sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Lazer uygulanan bölge bir gün boyunca su ile temas ettirilmemeli.
  • Bir gün boyunca duş alınmamalı.
  • Lazer uygulanan bölge, güneş ışınlarına karşı korunmalı.
  • Lazer uygulanan bölgede hafif kızarıklıklar görülebilir, bunlar birkaç güne kaybolur.
  • İşlemden hemen sonra sosyal yaşama dönülebilir.

  Doktorunuz lazerle dövme sildirme öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Bolu Dövme Sildirme Fiyatları 2023

  Bolu lazerle dövme silme fiyatları, uygulamanın detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Bolu lazerle dövme sildirme fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.