Dudak Estetiği Bolu

  Dudak estetiği Bolu, dudakların yapısı, şekli ve pozisyonlarıyla ilgili estetik problemlerin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan uygulamadır. Dudaklar, yaşlılık, sigara kullanımı, dudak yemek ve yanlış kozmetik ürün kullanımı gibi sebeplerden bazı estetik problemlere sahip olabilirler. Bu problemlerin arasında; dudak incelmesi, dudaklar arasında eşitsizlikler olması, dudak çizgisinin kaybolması ve dudak sarkması yer almaktadır. Bahsi geçen problemler, dudak estetiği kapsamında yapılan cerrahi işlemlerle, dolgu uygulamalarıyla ve botoks tedavileriyle ortadan kaldırılabilir. Böylece son derece çekici dudaklara sahip olunabilir.

  Bu yazının devamında ‘’Dudak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Dudak dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Dudak botoksu nasıl yapılır?’’ ve ‘’Dudak estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu dudak estetiği hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Dudak Estetiği Nedir?

  Dudak estetiği, dudakların dolgun, çekici ve birbirleriyle uyumlu bir yapıya sahip olabilmesi amacıyla yapılan uygulamadır. Bu uygulama botoks ve dolgu işlemleriyle yapılmaktadır ve en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarından biridir. Dudak estetiği sayesinde dudakların şekli, kalınlığı ve pozisyonu üzerinde değişimler yapılabilir.

  Dudak Estetiği Neden Yapılır?

  Dudakların görünümü, sigara kullanımı, yaşlanma, dudak yeme gibi zararlı alışkanlıklar ve daha pek çok sebepten değişime uğrayabilir. Bahsi geçen faktörler sebebiyle dudak üzerlerinde çizgiler, kırışıklıklar gözlenebilmektedir. Dudak estetiği, bu gibi estetik sorunların ortadan kaldırılması; dudakların dolgun ve çekici bir yapıya kavuşması amacıyla yapılmaktadır.

  Dudak Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

  Dudak estetiği kapsamında yapılan dolgu ve botoks uygulamaları, 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir.

  Dudak Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Dudak estetiği kapsamında yapılan uygulamalar genelde 10 ila 20 dakika arasında tamamlanmaktadır. Bu süre yapılan işlemlerin türüne ve amacına göre değişiklik gösterebilse de dudak estetiği yarım saate kalmadan tamamlanabilen bir uygulamadır.

  Dudak Estetiği Kalıcı Mı?

  Dudak estetiği için yapılan uygulamalar kalıcı değildir. Dudak ve dudak çevresine yapılan botoks işlemlerinin etkileri 6 ay içerisinde kaybolacaktır. Dudak dolgusunun etkileri ise 12 ila 18 ay kadar devam edebilmektedir. Bu süre kişinin cilt tipine, yaşına ve benzer faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Dudak Estetiği Tekrarlanabilir Mi?

  Dudak estetiği kapsamında yapılan uygulamalar tekrarlanabilir. Botoks ve dolgu uygulamalarının, tekrarlandıkları takdirde çok daha iyi sonuçlar verdikleri ve kalıcılık sürelerinin arttığı bilinmektedir. Bu yüzden doktor tarafından belirlenen aralıklar da her iki uygulama da tekrarlanabilir.

  Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Dudak estetiğinin nasıl yapıldığından iki ayrı başlık altında bahsedeceğiz:

  Dudak Botoksu Nasıl Yapılır?

  Dudak botoksu sırasında doktor, dudağa bölgesel anestezi etkili krem uygular. Böylece kişinin botoks sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyması tamamen önlenmiş olur. Daha sonra ise özel botoks iğneleri yardımıyla, dudağın hedef bölgelerine botoks enjeksiyonu uygulanır. Böylece dudak köşelerindeki aşağı sarkmalar, üst dudak çizgileri ve gülerken görünen diş etleri (gummy smile) gibi estetik problemler giderilebilir. Dudak botoksu çoğu zaman 10 dakika içerisinde tamamlanmış olur.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dudak dolgusu, özel enjeksiyon uygulamaları sayesinde, dikkatle yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın öncesinde doktor, doğal ve çekici bir dudak görünümü oluşturabilmek adına özel planlamalar yapar. İşlem sırasında öncelikle dudağa anestezi etkili krem sürülür. Daha sonra ise hyalüronik asit isimli özel dolgu malzemesi dudağa uygulanır. Hyalüronik asit cildin doğal yapısında da bulunan ve nem tutma kapasitesi çok iyi olan bir maddedir. Bu uygulama sayesinde dudaklara hacim kazandırılır, dudaklar şekillendirilir; hyalüronik asit sayesinde dudaklar ihtiyaç duydukları neme her an ulaşabilirler. Dudak dolgusu genelde 10 ila 15 dakika içinde tamamlanmaktadır.

  Dudak Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Dudak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Dudak dolgusu sonrası ve dudak botoksu sonrası gündelik yaşama dönmek mümkündür.
  • Dudaklar bir süre sıkıştırılmamalıdır.
  • Dudaklarda bir miktar kızarıklık görülebilir, bunlar kendiliğinden geçecektir.
  • Dudaklar güneşe karşı korunmalıdır.
  • Doktor tavsiyelerine uyulmalıdır.

  Dudak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir. Doktorunuz, dudak estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Bolu Dudak Estetiği Fiyatları 2023

  Bolu dudak estetiği fiyatları, uygulamanın hangi teknikle yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. Bolu dudak dolgusu fiyatları 2023 ve dudak botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.