El Estetiği Bolu

  El estetiği Bolu, elde meydana gelen hacim kayıplarını, lekelenmeleri ve yaşlılık belirtilerini gidermek amacıyla yapılan kapsamlı bir estetik uygulamasıdır. Eller son derece aktif olan uzuvlardandır. İnsanlar pek çok işlerini elleriyle gerçekleştirirler. Bu yüzden de en çabuk yıpranan ve yaşlanan uzuvlar genelde eller olur. Bahsetmiş olduğumuz sebepler sonucu ellerdeki yağ dokusu dağılmaya başlayabilir, damarlar belirginleşebilir, el parmaklarında eşitsizlikler meydana gelebilir ve el cildinde lekelenmeler oluşabilir. Tüm bunlar ellerin yaşlı ve cansız bir görünüme sahip olmalarına yol açar.

  Günümüzde el estetiği kapsamında yapılan lazerle yara tedavisi, el dolgusu ve el gençleştirme uygulamaları sayesinde çok daha çekici ellere sahip olmak mümkündür. Bu yazının devamında ‘’El estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Ellere yağ dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’El estetiği kaç yaşında yapılır?’’ ve ‘’El estetiği var mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu el estetiği hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  El Estetiği Var Mı?

  Ellerde meydana gelen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak, ellerin çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik uygulamaları vardır. Bu uygulamalar arasında gençlik aşısı, PRP tedavisi, yağ dolgusu ve kimyasal peeling gibi son derece etkili işlemler yer almaktadır.

  El Estetiği Nedir?

  El estetiği, ellerde meydana gelen damarlı görünümü, deri incelmesini, çökmeleri ve kırışıklıkları gidermek; ele genç bir görünüm kazandırmak için yapılan uygulamalardır. El estetiği, halk arasında el gençleştirme olarak da bilinmektedir.

  El Estetiği Neden Yapılır?

  Eller dış etmenlerden çok kolay bir şekilde etkilenebilir ve buna bağlı olarak bazı estetik problemlerine sahip olabilirler. Özellikle de ilerleyen yaşla birlikte el derisi incelebilir, derinin altındaki yağ dokusu dağılmaya başlayabilir. Bunun bir sonucu olarak da damarlar belirginleşebilir ve ellerde kırışık bir görünüm meydana gelebilir. El estetiği bahsi geçen sorunları ortadan kaldırmak amacıyla yapılmaktadır.

  El Gençleştirme Kimlere Yapılabilir?

  El gençleştirme uygulamaları genelde 40’lı yaşlarında olan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Ancak 18 yaşından büyük olan herkes el gençleştirme yaptırabilmektedir. El gençleştirme estetiği kapsamında yapılan uygulamalar ellerin yalnızca gençleşmesini sağlamazlar, aynı zamanda ellerin yaşlanmasını da önleyebilirler. 

  El Estetiği İle Neler Yapılabilir?

  El estetiği kapsamında yapılan PRP tedavisi, gençlik aşısı, kimyasal peeling ve yağ dolgusu uygulamalarıyla şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • Ellerdeki lekeler ortadan kaldırılabilir.
  • El cildinin beslenmesi sağlanabilir.
  • Eller gençleştirilebilir.
  • Ellerdeki damarlı görünüm ortadan kaldırılabilir.
  • Ellerdeki kırışıklıklar ve çökmeler giderilebilir.
  • Cildin kendisini yenileme ve gençleşme mekanizmaları aktifleştirilebilir.
  • Ellerdeki kolajen üretimi arttırılabilir.

  El estetiğinin faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  El Estetiği Ne Kadar Sürer?

  El estetiği kapsamında yapılan pek çok uygulama vardır. Bu uygulamaların süresi değişiklik gösterebilse de genelde yarım saatten kısa sürerler.

  El Estetiği Nasıl Yapılır?

  El estetiğinin nasıl yapıldığını farklı başlıklar altında anlatacağız:

  PRP Tedavisi İle El Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  PRP tedavisi ile el gençleştirme uygulaması sırasında hastadan 1 tüp kan alınır. Kan tüpü, santrifüj cihazı yardımıyla yüksek hızlarda döndürülür. Dönme işlemi sayesinde iyileştirici platelet hücreleri kandaki diğer ağır maddelerden ayrılır ve tüpün belli bir kısmında yoğunlaşır. Bu onarıcı hücreler, enjeksiyon uygulamaları yardımıyla elin çeşitli bölgelerine uygulanır. Enjeksiyon uygulaması öncesi ellere, ağrı kesici etkili kremler sürülür. Böylece kişi işlem sırasında ağrı hissi duymaz.

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

  Gençlik aşısının içerisinde, cildi destekleyen, besleyen ve ciltteki gençleşme mekanizmalarını aktifleştiren maddeler vardır. Bu maddeler arasında hyalüronik asit, vitaminler, mineraller ve çeşitli aminoasitler bulunmaktadır. Gençlik aşısı öncesi ele ağrı kesici krem uygulanır, daha sonra ise gençlik aşısı, dikkatle elin çeşitli bölgelerine enjekte edilir.

  Ele Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

  Ele yağ enjeksiyonu, eldeki damarlı görünümü ortadan kaldırmak ve kırışıklıkları gidermek amacıyla yapılan son derece etkili bir işlemdir. Bu işlem öncesinde hastanın vücudunun belli bir bölümünden yağ dokusu alınır. Küçük çaplı bir liposuction işlemiyle alınan yağ dokusu, ağrı kesici krem uygulanan ellere enjekte edilir.

  Ellere Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

  Kimyasal peeling, ellerdeki ölü derinin alınması ve cildin kendini yenilemesi için son derece etkili bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında ağrı hissi oluşmaz. Peeling uygulanan eldeki ölü deriler soyulur ve yeni, genç bir cilt ortaya çıkar.

  El Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  El estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • El estetiği sonrası gündelik yaşama dönülebilir.
  • Ellerde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir, bunlar kendiliğinden geçecektir.
  • Eller bir süre güneşe karşı korunmalıdır.
  • Yağ enjeksiyonu, gençlik aşısı ve PRP gibi uygulamalardan sonra eller sıkıştırılmamalıdır.
  • Doktor tavsiyelerine uyulmalıdır.

  Doktorunuz, el estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  Bolu El Estetiği Fiyatları 2023

  Bolu el estetiği fiyatları, uygulamanın detaylarına göre belirlenir. Bolu el estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.