Elmacık Kemiği Estetiği Bolu

  Elmacık kemiği estetiği Bolu, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, yanakların şekillendirilmesi ve yüzün çekici bir görünüme kavuşması amacıyla yapılan estetik cerrahi operasyonudur. Elmacık kemiği estetiği sayesinde yüzde meydana gelen çökmeler, kırışıklıklar ve sarkmalar büyük ölçüde giderilebilmektedir. Bu operasyon yardımıyla yüze boyut kazandırmak, yüzde gözlenen yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak; en nihayetinde ise yüzün genç ve çekici bir görünüme sahip olmasını sağlamak mümkündür.

  Bu yazının devamında ‘’Elmacık kemiği estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Elmacık kemiği estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’Elmacık kemiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? ve ‘’Elmacık kemiği estetiğinin faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bolu elmacık kemiği estetiği hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Elmacık Kemiği Estetiği Nedir?

  Elmacık kemiği estetiği, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, yanaklarda meydana gelen çökmenin giderilmesi ve estetik bir yüz görünümünün elde edilebilmesi amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon ağız içerisinden gerçekleştirildiği için herhangi bir dikiş izi bırakmamaktadır. Elmacık kemiği estetiğinin en büyük avantajı kişinin üzgün, yorgun ve olduğundan yaşlı görünmesine sebep olan çökmelerin ve benzer estetik problemlerin giderilmesine olanak sağlamasıdır. Bu operasyon yanak estetiği olarak da bilinmektedir.

  Elmacık Kemiği Estetiği Neden Yapılır?

  Elmacık kemiklerinin üzerinde yer alan yumuşak dokular, zaman içerisinde yaşlanma, fiziksel travma, güneşe maruziyet ve benzeri sebeplerden dağılabilmektedir. Buna bağlı olarak da yanaklarda çökmeler meydana gelebilmektedir. Elmacık kemiği estetiği bu çökmeleri gidermek, yüze boyut kazandırmak ve canlı bir yüz görünümü meydana getirmek için yapılmaktadır. 

  Ameliyatsız Elmacık Kemiği Estetiği Nedir?

  Ameliyatsız elmacık kemiği estetiği, dolgu uygulamalarıyla yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında elmacık kemiği ameliyatının aksine cerrahi işlemlere başvurulmaz. Hyalüronik asit içerikli özel dolgu maddeleri kullanılır. Ameliyatsız elmacık kemiği estetiğinin en büyük avantajı hızlı bir şekilde gerçekleşmesi ve hastanın aynı gün sosyal yaşamına devam edebilmesidir. Ancak ameliyatsız elmacık kemiği ile elde edilen kazanımlar ortalama 1 yıl içerisinde etkilerini kaybedebilirler, bu yüzden tekrar edilmeleri gerekir. Elmacık kemiği ameliyatında ise elde edilen kazanımlar kalıcıdır.

  Elmacık Kemiği Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

  Elmacık kemiği estetiğinin faydaları ve avantajları şunlardır:

  • Yüzde meydana gelen çökmeler giderilir.
  • Çökmelere bağlı olarak ortaya çıkan depresif, yorgun ve yaşlı görünüm ortadan kaldırılabilir. Birey çok daha enerjik, neşeli ve çekici bir yüz görünümüne sahip olabilir.
  • Yüze boyut kazandırılır.
  • Yanakların, yüzde yer alan diğer organlarla estetik bir uyum yakalaması sağlanır.
  • Elde edilen kazanımlar kalıcıdır.

  Elmacık kemiği estetiğinin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Elmacık Kemik Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Elmacık kemiği estetiği genelde orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilmektedir. Ancak 18 yaşını doldurmuş her birey, talep dahilinde elmacık kemiği estetiği yaptırabilmektedir.

  Elmacık Kemiği Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Elmacık kemiği estetiği genelde 1 ila 1,5 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Bu operasyon bazı durumlarda diğer yüz estetiği operasyonlarıyla birlikte yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda ameliyatın süresi bir miktar artış gösterebilmektedir. Doktorunuz, yapılacak olan operasyonun kapsamına göre elmacık kemiği estetiğinin tahmini süresi hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılır?

  Elmacık kemiği estetiği lokal veya genel anestezi altında, steril ameliyat koşullarında yapılmaktadır. Ameliyat sırasında yapılacak olan tüm işlemler ağız içerisinden gerçekleştirilir. Böylece görünür bir bölgede iz kalmaz. Ameliyat sırasında implant dokular, ağız içerisinden özenle yerleştirilirler. Atılan cerrahi kesiler, kendiliğinden eriyen dikişlerle kapatılır ve ameliyat son bulur. 

  Elmacık Kemiği Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Ameliyatın ardından hastalar aynı gün taburcu edilirler. Birkaç gün boyunca yanaklarda hafif bir ağrı olabilir, ağrılara hafif şişlikler eşlik edebilir. Bu gibi belirtiler 3 ila 7 gün içerisinde tamamen kaybolur. Daha sonra ise gündelik yaşama dönülebilir.

  Elmacık Kemiği Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Elmacık kemiği estetiği sonrası hastalara, bir ile iki haftadan önce herhangi bir spor yapmaları önerilmez. Daha sonra ise hafif egzersizler yapılabilir. Dördüncü haftadan sonra normal ağırlıkta bir spor rutinine başlanabilir. Bu süreçte yüz üstü uyunmaması, yanakların olası darbelere ve güneşin zararlı ışınlarına karşı korunması önerilir. 

  Bolu Elmacık Kemiği Estetiği Fiyatları 2023

  Bolu elmacık kemiği estetiği fiyatları, kişiye özel estetik planlaması kapsamında değişiklik gösterebilmektedir. Bolu yanak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.