Göz Altı Morluğu Tedavisi Bolu

  Göz altı morluğu tedavisi Bolu, göz altlarında meydana gelen morlukların ve renk değişimlerinin giderilmesi amacıyla yapılan lazer uygulamalarıdır. Göz altlarında, çevre dokuları besleyen binlerce kılcal damar ağı yer almaktadır. Bu kılcal damarlar, göz altındaki ince derinin, daha da incelmesiyle birlikte belirgin bir yapı kazanırlar. Bu da göz altlarının koyu bir renk kazanmasına yol açar. Bununla birlikte göz ovuşturma gibi hareketler sırasında bahsi geçen kılcal damarlar çatlayabilmekte ve cilt altına kan sızdırabilmektedir. Bunun da göz altı morluklarına yol açtığı bilinmektedir.

  Lazerle göz altı morluğu tedavisinde, göz altlarındaki koyu renklenme açılır, cildin yenilenmesi ve kalınlaşması sağlanır. Böylece morluklar kaybolur. Bu yazının devamında ‘’Göz altı morluk tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Göz altlarındaki morluklar nasıl geçer?’’, ‘’Lazerle göz altı morluğu tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lazerle göz altı morluğu tedavisi kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu göz altı morluğu tedavisi hakkında bilgi almak için bizi arayabilir;detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Göz Altı Morluğu Tedavisi Nedir?

  Göz altı morluğu tedavisi, kontrollü lazer atımlarıyla göz altlarındaki morlukların tedavi edilmesini sağlayan özel bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde göz altlarındaki kılcal damar görünümü, renk değişimleri ve deri incelmesi ortadan kaldırılabilir. Böylece göz altlarına bağlı ortaya çıkan yaşlı ve yorgun görünüm giderilmiş olur.

  Göz Altı Morluğu Neden Olur?

  Göz altı morluğu nedenleri arasında şunlar yer alabilir:

  • Genetik faktörler.
  • Kılcal damar yapısı.
  • Cilt incelmesi.
  • Yaşlanma.
  • Aşırı stres.
  • Demir eksikliği.
  • Bazı kronik hastalıklar.
  • Zararlı beslenme alışkanlıkları.
  • Sigara kullanımı.

  Göz altlarındaki morluklar bu gibi sebeplerden meydana gelebilir. Göz altı morluklarına sebep olan pek çok iç ve dış etmen vardır.

  Göz Altında Morluk Nasıl Geçer?

  Göz altı morlukları, ortaya çıkma sebeplerine göre farklı şekillerde geçebilir. Bunlar arasında uyku süresini arttırmak, yüksek bir yastıkla uyumak ve göz altlarına soğuk kompres uygulamak gibi yöntemler yer alır. Ancak bunlar kalıcı göz altı morlukları için herhangi bir çözüm sunmayabilir.

  Göz Altı Morluk Kremi İşe Yarar Mı?

  Göz altı morluk kremleri, belli ölçüde göz altlarındaki morluklara iyi gelebilir. Ancak kalıcı göz altı morluğu, krem uygulamalarıyla tedavi edilememektedir. Bu yüzden farklı uygulamalara başvurulması önerilir.

  Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözüm Var Mı?

  Göz altı morluklarının bitkisel tedavilerle ortadan kaldırılması çok zordur. Özellikle de güvenilir olmayan ve uzmanlar tarafından önerilmeyen ‘’bitkisel çözümler’’ cilt yapısına zarar verebilmekte, ciddi alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedirler. Bu yüzden herhangi bir sağlık kurumu tarafından onaylanmamış işlemlerle göz altı morluklarını ortadan kaldırmaya çalışılmamalıdır.

  Göz Altı Morlukları İçin Ne Yapmalı?

  Geçici göz altı morlukları için şu gibi önerilere dikkat edilebilir:

  • Göz altlarına soğuk uygulama yapılarak, bu bölgedeki kan damarları daraltılabilir, ödem azaltılabilir.
  • Yüksek bir yastıkla uyuyarak göz altlarında sıvı birikiminin önüne geçilebilir.
  • Düzenli ve yeterli bir şekilde uyuyarak göz altı morlukları önlenebilir.
  • Göz ovuşturma gibi alışkanlıklardan vazgeçilerek bölgedeki kılcal damarların çatlaması önlenebilir.

  Geçici göz altı morlukları, bu gibi durumlara dikkat edilerek önlenebilir veya belli miktarda ortadan kaldırılabilir.

  Göz Altı Morlukları İçin Lazer Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle göz altı morlukları tedavisi, tedavi uygulamasının detaylarına göre 5 ila 30 dakika kadar sürebilir. Doktorunuz, tedavi planlamasını yaptıktan sonra tahmini uygulama süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle göz altı morluğu tedavisinde doktor, öncelikle lazer cihazı üzerinde çeşitli ayarlamalar yapar. Daha sonra ise göz altlarına anestezi etkili krem uygulanır. Anestezinin etkisi başladıktan sonra doktor, kontrollü lazer atımlarıyla göz altı morluklarına müdahale eder. Böylece bölgedeki renk değişimi giderilmiş olur. Cilt kendisini yeniler, gençleşir ve kalınlaşır. Lazer uygulamasından hemen sonra gündelik yaşama dönmek mümkündür. Ancak bu süre zarfında göz çevresi, güneşe karşı korunmalıdır.

  Bolu Göz Altı Morluğu Tedavisi Fiyatları 2023

  Bolu göz altı lazer morluğu tedavisi fiyatları, uygulamanın detaylarına göre belirlenir. Bolu lazerle göz altı morluğu tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.