Hifu Uygulaması Bolu

  Hifu Bolu, ses dalgaları yardımıyla yüzün gerilmesi ve toparlanması amacıyla yapılan uygulamadır. Yaşlanmanın ilk belirtileri yüzde görülür. Cilt altında bulunan yağ dokuları yoğunluklarını kaybeder, ciltte kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler meydana gelir. Güneşe maruziyet, rüzgâr ve yanlış kozmetik ürün kullanımı gibi dış etmenler de bu sorunların daha belirgin hale gelmesine neden olurlar. Yüzde meydana gelen kırışıklıkların, çizgilerin ve sarkmaların giderilmesi amacıyla pek çok estetik uygulamasına başvurmak mümkündür. Bu uygulamalardan bazıları cerrahi operasyonlarla bazıları ise ameliyatsız estetik uygulamalarıyla yapılır.

  Hifu uygulaması da yüz gençleştirme ve yüz germe amacıyla yapılan ameliyatsız estetik uygulamalarından biridir. Yazımızın devamında ‘’Hifu nasıl yapılır?’’, ‘’Hifu ne kadar sürer?’’, ‘Hifu uygulamasının etkileri kalıcı mıdır?’’ ve ‘’Hifu sonrası nelere dikkat etmek gerekir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu hifu uygulaması hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Hifu Nedir?

  Hifu, yoğun ses dalgalarının; yüz ve boyun gibi bölgelerdeki estetik kusurları gidermek amacıyla kullanıldığı özel bir uygulamadır. Bu uygulama halk arasında focuslu ultrason, ultrasonik cilt gençleştirme ve hifu yüz germe gibi isimlerle de bilinmektedir. Ciltte meydana gelen sarkmalar ve kırışıklıklar, hifu ile toparlanabilir. Böylece çok daha genç ve toplu bir yüz görünümü meydana getirilebilir. Hifu en çok tercih edilen ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biridir. Bu uygulama en sık yüze yapılsa da tüm cilt bölgelerine uygulanabilmektedir.

  Hifu Neden Yapılır?

  Hifu, cildin gergin ve sıkı bir yapıya kavuşması; böylece genç bir görünüm elde etmesi amacıyla yapılmaktadır. Ultrasonik cilt gençleştirme olarak da bilinen bu uygulama sayesinde ses dalgaları; cilt yüzeyini kademeli olarak tahrip ederler. Böylece bu bölgelerdeki cilt yenileme süreçleri aktifleştirilmiş olur.

  Hifu İşe Yarar Mı?

  Hifu işlemi, işe yaradığı FDA gibi kurumlar tarafından onaylanmış bir uygulamadır. Bu uygulama aslında lazer tedavileriyle benzer bir mantıkla çalışmaktadır. Uygulama sırasında yoğunlaştırılmış ses dalgaları, cildin belli tabakalarını kontrollü olarak uyarır. Bu uyarılmada dokuların iyileşme mekanizmalarını aktifleştirir. Elbette hifu uygulaması, cerrahi germe işlemleri kadar hızlı ve etkili bir sonuç vermemektedir. Ancak bu işlemlerin zorlu iyileşme süreçleri, dikiş izleri ve maliyetleri göz önünde tutulduğunda hifu ile elde edilen sonuçlar son derece avantajlıdır.

  Hifu Kimlere Yapılabilir?

  Hifu uygulaması genelde 35 ila 55 yaşları arasında tercih edilmektedir. Ancak 18 yaşını dolduran her birey hifuyla yüz gere ve hifuyla kol sıkılaştırma gibi işlemler yaptırabilmektedir.

  Hifunun Faydaları Nelerdir?

  Hifunun faydaları şunlardır:

  • Ciltteki kolajen sentezini arttırır.
  • Doku onarımını hızlandırır.
  • Cildin gençleşmesini hızlandırır.
  • Kol sıkılaştırma amacıyla cerrahiye gerek kalmadan kullanılabilmektedir.
  • Ameliyata gerek kalmadan yüz germe yapılabilir.
  • Boyun, dekolte ve yüzdeki çizgiler için idealdir.
  • Etkileri uzun sürelidir.
  • Uygulama sonrası gündelik yaşama dönülebilir.
  • Cerrahi uygulamalara başvurulmadan yapılır.
  • Güvenli bir uygulamadır.

  Hifunun faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Hifu Ne Kadar Sürer?

  Hifu uygulaması genelde yarım saat ila bir saat içerisinde son bulur. Ancak işlemin süresi; hifu uygulanan bölge sayısına ve bölgelerin büyüklüğüne göre 2 saate kadar uzayabilir. Doktorunuz, tedavi planlamasını yaptıktan sonra konu hakkında bilgilendirme yapacaktır.

  Hifu Kalıcı Mıdır?

  Hifu sayesinde elde edilen kazanımların kalıcılığı bireyin, uygulamadan sonra nasıl bir yaşam tarzı benimseyeceğine bağlıdır. Eğer hifu uygulaması gerektiğinde tekrarlanır, sağlıklı bir yaşam tarzı edinilir ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar kısıtlanırsa hifu ile elde edilen kazanımlar kalıcı olacaktır. 

  Hifu Nasıl Yapılır?

  Hifu uygulaması öncesinde doktor, birey ile birlikte işlemin hangi bölgelere yapılacağını kararlaştırır. Uygulamanın detayları planlandıktan sonra işleme geçilir. Öncelikle hedef bölgelere jel uygulaması yapılır. Daha sonra ise hifu cihazının probu ile hedef bölge, belli bir süre boyunca taranır. Böylece yoğunlaştırılmış ses dalgaları, hedef bölgedeki iyileşme mekanizmalarını uyarır ve aktifleştirirler. Uygulama sonrası iş hayatına ve sosyal yaşama dönülebilir. Uygulamadan sonraki 24 saat boyunca duş alınmaması önerilir. 

  Bolu Hifu Yüz Germe Fiyatları 2023

  Bolu hifu fiyatları, uygulamanın detaylarına göre kişiden kişiye değişebilir. Bolu ultrasonik cilt gençleştirme fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.