Karbon Peeling Bolu

  Karbon peeling Bolu, karbon içerikli özel bir solüsyon ve lazer işlemleriyle yapılan gelişmiş bir uygulamadır. Cildin, nemli kalabilmek ve dış etmenlerden daha az etkilenmek için kendi ürettiği doğal yağlara ihtiyacı vardır. Ancak bazı bireylerde bu yağ gereğinden fazla olabilir ve ciltte aşırı yağlanma meydana gelebilir. Aşırı yağlanmaya bağlı olarak da cilt üzerinde sivilceler, cilt lekeleri ve akneler oluşabilir. Bunlar hem cildin yapısına zarar verir hem de cildin görünümünü olumsuz etkilerler.

  Karbon peeling sayesinde ciltteki aşırı yağlanma giderilebilir, cilt temizlenebilir ve ciltteki ölü deri hücreleri; yeni ve genç hücrelerle değiştirilebilir. Karbon peeling uygulaması günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Bu yazının devamında ‘’Karbon peeling nasıl yapılır?’’, ‘’Karbon peelingin faydaları nelerdir?’’, ‘’Karbon peeling ne kadar sürer?’’ ve ‘’Karbon peeling kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu karbon peeling uygulaması hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Karbon Peeling Nedir?

  Karbon peeling, yüzdeki aşırı yağlanmanın ve kirlenmenin giderilmesi, bunlara bağlı sorunların önlenmesi amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Bu uygulama karbon içerikli özel bir solüsyon ve cilde uygulanan solüsyonu hedef alan lazer atımlarıyla yapılmaktadır. Karbon peeling uygulaması sayesinde cilt gözenekleri etkili bir şekilde temizlenebilmekte, sivilce ve akne oluşumu önlenebilmektedir.

  Karbon Peeling Neden Yapılır?

  Karbon peeling, cilt gözeneklerinin detaylı bir şekilde temizlenebilmesi ve dolu gözeneklere bağlı ortaya çıkan sorunların önlenebilmesi amacıyla yapılır. Özellikle de sivilce, akne ve siyah nokta sorunu olan bireylerde, karbon peeling son derece başarılı sonuçlar vermektedir. 

  Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

  Karbon peeling uygulamasında, yüze uygulanan ve aktif karbon içeren solüsyon, ciltteki gözeneklere nüfuz eder. Bu solüsyonun ardından cilde uygulanan lazer atımları, direkt olarak aktif karbonun bulunduğu gözeneklere etki ederler. Böylece gözenekler temizlenir, yüzdeki aşırı yağlanma giderilir ve sağlıklı bir cilt yapısı elde edilir.

  Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

  Karbon peeling uygulamasının faydaları şunlardır:

  • Yüzdeki aşırı yağlanma ortadan kaldırılır.
  • Cilt gözenekleri temizlenir.
  • Gözeneklerin temizlenmesiyle birlikte cilt hava alır ve kendini yeniler.
  • Sivilce, akne ve siyah nokta oluşumu önlenir.
  • Cildin üst katmanındaki ölü hücreler temizlenir, cilt yeni ve genç hücreler üretmeye başlar.

  Karbon peelingin faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Karbon Peeling Zararlı Mı?

  Karbon peeling, alanında uzman bir hekim tarafından ideal koşullar altında yapıldığı zaman zararlı değildir. Ancak her estetik uygulamasında olduğu gibi karbon peelingi zararlı yapabilecek şey; bu uygulamanın kötü şartlar altında ve eğitimsiz bireyler tarafından gerçekleştirilmesidir.

  Karbon Peeling Mi Dermapen Mi Tercih Edilmeli?

  Hem karbon peelingin hem de dermapen uygulamasının bazı avantajları vardır. Karbon peeling, cildin temizlenmesi ve sivilce oluşumunun önlenmesi gibi konularda son derece başarılıdır. Demapen ise cildin yenilenmesi ve gençleşmesi adına oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

  Karbon Peeling Kimlere Yapılabilir?

  Karbon peeling hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir. Bu uygulama için herhangi bir sınırlandırma yoktur.

  Karbon Peeling Kaç Dakika Sürer?

  Karbon peeling uygulaması genelde yarım saatten kısa sürmektedir. Yüze karbon içerikli solüsyon uygulanması ve bu solüsyonun gözeneklere etki etmesi 15 dakikayı bulabilir. Lazer uygulamaları ise 5 ila 10 dakika içerisinde tamamlanabilir.

  Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

  Karbon peeling uygulaması sırasında doktor, cilde aktif karbon içeren özel bir peeling yapar. Peelingin cilde etki etmesi beklenirken lazer cihazı üzerinde gerekli ayarlamalar ve kontroller gerçekleştirilir. Daha sonra ise cilde kontrollü lazer ışınları gönderilir. Bu lazer ışınları yalnızca karbon peelingin bulunduğu yerleri hedef alırlar. Böylece cilt derinlemesine temizlenirken farklı deri katmanlarına zarar verilmez. Birey karbon peeling sonrası iş hayatına ve sosyal yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

  Karbon Peeling Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Karbon peeling sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Peeling ve lazer uygulanan bölge güneşe karşı korunmalıdır.
  • Uygulama bölgesine 1 gün boyunca su temas ettirilmemelidir.
  • Uygulama bölgesine 1 gün boyunca makyaj yapılmamalıdır.
  • Doktor önerilerine uyulmalıdır.

  Doktorunuz, karbon peeling öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Bolu Karbon Peeling Fiyatları 2023

  Bolu karbon peeling fiyatları, uygulamanın detaylarına göre değişebilir. Bolu karbon peeling ücreti hakkında biligi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.