Kılcal Damar Tedavisi Bolu

  Kılcal damar tedavisi Bolu, belirginleşen ve çatlayan kılcal damarların sebep olduğu görünümü gidermek amacıyla yapılan lazer uygulamasıdır. Dokularımız ve hücrelerimiz, vücudumuzu saran damarlar sayesinde beslenir. Aynı şekilde dokularda ve hücrelerde üretilen atıklar da bu damarlar yardımı ile toplanır. Damar deyince genelde insanların aklına bilek damarları, şah damarı ve benzer büyük damarlar gelmektedir. Ancak vücudumuzda bahsi geçen büyük damarlara ek olarak, dokularımızı sarmış olan yüz binlerce kılcal damar ağı bulunmaktadır.

  Kılcal damarlar, özellikle de cildin ince olduğu bölgelerde belirgin bir yapı kazanırlar. Bu belirginlik gül hastalığı ve şarap lekesi hastalığı gibi rahatsızlıklar sırasında çok daha farklı bir boyuta ulaşabilir. Kılcal damar belirginleşmesi ve kılcal damar çatlaması sebebiyle oluşan görünümü ortadan kaldırmak için lazer uygulamalarına başvurulur. Bu yazının devamında ‘’Lazerle kılcal damar tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Kılcal damarlar neden çatlar?’’, ‘’Kılcal damarlar neden belirginleşir?’’ ve ‘’Lazerle kılcal damar tedavisi kaç tl?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu kılcal damar tedavisi hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Kılcal Damar Tedavisi Nedir?

  Kılcal damar tedavisi, kılcal damarlardaki belirginleşmeyi, çatlamaları ve buna bağlı ortaya çıkan rahatsız edici görünümü ortadan kaldırmak amacıyla yapılan tedavi uygulamasıdır. Cildin belli bölgelerinde, özellikle de cilt incelmesi sebebiyle kılcal damarlar belirgin bir görünüm kazanabilir. Eğer kılcal damarlarda çatlama meydana gelirse bu bölgelerde kızarıklıklar veya morluklar görülebilir. Kılcal damar tedavisi buna bağlı olan görünümü ortadan kaldırmak; sağlıklı ve genç bir cilt görünümü meydana getirmek için yapılır.

  Gül Hastalığı Nedir? Rozasea Nedir?

  Gül hastalığı, kılcal damarlardaki bölgesel genişlemeler sebebiyle ortaya çıkan; kızarıklıklara ve sivilceyi andıran şişliklere yol açan bir cilt hastalığıdır. Bu rahatsızlık genelde yüz cildinde meydana gelmektedir. Gül hastalığı sebebiyle oluşan görünüm, lazerle kılcal damar tedavisi sayesinde giderilebilmektedir.

  Şarap Lekesi Hastalığı Nedir?

  Şarap lekesi hastalığı, en sık rastlanılan doğum lekelerinden biridir. Şarap lekesi ile doğan çocuklarda lekenin rengi ilk başlarda pembe tonlarındadır. Daha sonra ise bir miktar koyulaşarak önce kırmızı daha sonra ise mor bir renk kazanır. Şarap lekesi hastalığı sebebiyle oluşan leke, kılcal damar tedavisi kapsamında yapılan lazer uygulamalarıyla ortadan kaldırılabilmektedir.

  Kılcal Damar Çatlaması Neden Olur?

  Kılcal damarlar şu gibi nedenlerden çatlayabilir:

  • Fiziksel darbeler.
  • İnce cilt bölgelerini ovuşturmak.
  • Uzun süre güneşe maruz kalmak.
  • Genetik hastalıklar.
  • Gül hastalığına sahip olmak.
  • Kortizon içerikli ilaçları tavsiye edilen süreden daha fazla kullanmak.
  • Cildin ince bir yapıya sahip olması.

  Kılcal damar çatlaması nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Kılcal Damar Çatlaması Belirtileri Nelerdir?

  Kılcal damarların çatlamasıyla birlikte cilt yüzeyinde kızarıklıklar, morluklar ve şişlikler görülebilir. Bu durum özellikle de cildin ince olduğu bölgelerde daha belirgin bir şekilde gözlemlenebilmektedir.

  Lazerle Kılcal Damar Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  Lazerle kılcal damar tedavisinin faydaları şunlardır:

  • Gül hastalığına bağlı ortaya çıkan görünüm giderilebilir.
  • Örümcek ağını andıran damar görünümü ortadan kaldırılabilir.
  • Şarap lekesi gibi doğum lekeleri tedavi edilebilir.
  • Ciltteki kızarık görünüm giderilebilir.
  • Cildin, sağlıklı bir renk dengesine kavuşması sağlanabilir.

  Lazerle kılcal damar tedavisinin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle kılcal damar tedavisi genelde 30 ila 45 dakikada tamamlanmaktadır. Bu uygulama genelde 4 ila 6 seans şeklinde yapılmaktadır. Doktorunuz sizinle birlikte özel bir tedavi takvim oluşturacak, gerekli konular hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle kılcal damar tedavisi, uzman bir hekim tarafından yapıldığında son derece pratik ve hasta için zahmetsizdir. Uygulama sırasında, belirgin bir yapı kazanan kılcal damarlara kontrollü lazer ışınları gönderilir. Bu işlem yaklaşık yarım saat içerisinde tamamlanır. Bu süreçte hastanın ağrı hissi duymaması için hedef bölgelere anestezi etkili krem sürülebilir.

  Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle kılcal damar tedavisi sonrası uygulama bölgesi, güneşe karşı korunmalıdır. 24 saat boyunca bölgeye makyaj yapılmamalı veya su temas ettirilmemelidir. Böylece lazerle kılcal damar tedavisi sonrası cilt yüzeyi kendisini hızlı bir şekilde yenileyecek ve tedavinin etkileri rahatça gözlenebilir olacaktır. 

  Bolu Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Fiyatları 2023

  Bolu lazerle kılcal damar tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Bolu kılcal damar tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.