Lazer Epilasyon Bolu

  Lazer epilasyon Bolu, vücut kıllarının alınması için seanslar halinde yapılan gelişmiş bir epilasyon uygulamasıdır. İnsan derisinin neredeyse her yerinde kıllanma meydana gelebilir. Vücut kılları her ne kadar doğal olsalar da pek çok birey tarafından istenmeyen bir görünüme yol açabilirler. Bu yüzden hem kadınlar hem de erkekler vücut kıllarından kurtulmak amacıyla çeşitli uygulamalara başvururlar. Bu uygulamalar arasında en çok tercih edileni de Bolu Lazer epilasyon uygulamasıdır.

  Lazer epilasyonun birden fazla çeşidi vardır ve genelde belli aralıklarla yapılan seanslar halinde gerçekleştirilmektedir. Bolu lazer epilasyon uygulaması sayesinde genital bölgedeki, koltuk altlarındaki, bacaklardaki ve kollardaki kıllardan kurtulmak mümkündür. Bu uygulama, saydıklarımıza ek olarak kıl kökü bulunan tüm vücut bölgelerine yapılabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Lazer epilasyon nasıl yapılır?’’, ‘’Bolu buz lazer epilasyon nasıl yapılır?’’, ‘’Lazer epilasyonun faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Lazer epilasyon zararlı mıdır?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz. Bolu lazer epilasyon fiyatları 2023 uygulaması hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nedir?

  Lazer epilasyon, vücudun neredeyse tüm bölgelerine uygulanabilen ve istenmeyen kılların ortadan kaldırılması amacıyla kullanılan özel bir uygulamadır. Lazer epilasyon sırasında kullanılan lazer ışınları, kıl köklerine etki eder. Kontrollü bir şekilde yıpratılan kıl kökleri dökülmeye başlar. Böylece hedeflenen tüysüz ve kılsız görünüm meydana getirilmiş olur.

  Buz Lazer Epilasyon Nedir?

  Buz lazer epilasyon Bolu, herhangi bir ağrıya sebep olmadan gerçekleştirilen gelişmiş bir lazer epilasyon uygulamasıdır. Bu uygulama, lazer epilasyon cihazına yerleştirilen özel bir başlık sayesinde yapılmaktadır. Klasik lazer uygulamaları sırasında da kıl kökleri harici dokulara zarar verilmemektedir. Ancak kıl köklerinin ısınması ile birlikte hafif bir yanma hissi meydana gelebilmektedir. Buz lazer de ise bu yanma hissi neredeyse hiç yoktur. Bu yüzden acısız epilasyon, ağrısız epilasyon veya yanmasız epilasyon olarak bilinmektedir.

  Lazer Epilasyon Bolu Neden Yapılır?

  Lazer epilasyon, kıl köklerini, çevre dokulara zarar vermeden tahrip etmek ve bölgedeki kıl yoğunluğunu azaltmak amacıyla yapılır. Böylece bölgedeki kıl yoğunluğu seanstan seansa azalacak ve nihayetinde hedeflenen kılsız görünüm meydana gelecektir.

  Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

  Lazer epilasyon çeşitleri şunlardır:

  • Diode lazer epilasyon.
  • ND yağ lazer epilasyon.
  • Alexandrite lazer epilasyon.
  • Rubby lazer epilasyon.
  • Foto epilasyon.

  En yaygın kullanılan lazer epilasyon çeşitleri bunlardır.

  Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

  Lazer epilasyon sayesinde pürüzsüz bir cilt hissi ve görünümü elde edilebilir. Bu uygulamanın en büyük avantajı, kıl köklerini kalıcı olarak tahrip etmesidir. Böylece bu bölgelerdeki kullar yeniden çıkmaz. Bireyler de ağda ve lazer uygulamalarına daha faza para harcamak zorunda kalmazlar.

  Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

  Lazer epilasyon genelde 6 seans halinde yapılmaktadır. Ancak yüz bölgelerinde seans sayısı 10’a kadar çıkabilmektedir. Seans aralıkları, uzman tarafından kişiye özel olarak belirlenmektedir.

  Ânkara Lazer Epilasyon Kaç Yaşında Yapılır?

  Lazer epilasyon genelde 16 yaşını doldurmuş olan bireylere önerilmektedir. Daha erken yaşlarda kıl kökleri oldukça hassas olduğu için lazer epilasyon tavsiye edilmez. Bu uygulama hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir.

  Lazer Epilasyon Bolu Ne Kadar Sürer?

  Lazer epilasyonun süresi, uygulamanın hangi vücut bölgesine yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. Lazer epilasyon seansları yüz bölgesine yapıldığında ortalama 15 dakika, koltuk altlarına yapıldığında 10 dakika, genital bölgeye yapıldığında 20 dakika ve bacaklara yapıldığında 45 dakika sürebilmektedir.

  Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazer epilasyon öncesi şu gibi durumlara dikkat edilmeli:

  • Uygulama öncesi güneşlenmemeli veya solaryuma girilmemeli.
  • Lazer epilasyon yapılması planlanan bölgeye peeling yapılmamalı.
  • Lazer yapılacak bölgede makyaj olmamalı.
  • Lazer epilasyon öncesi ağda veya cımbızla kıl alma yapılmamalı.
  • Lazer epilasyon öncesi kıllar, jiletle kısaltılmalı.

  Lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  Lazer epilasyon sırasında lazer cihazı, yalnızca kıl köklerine etki edecek şekilde ayarlanır. Daha sonra ise planlanmış olan süre boyunca hedef bölgedeki kıllara, özel lazer ışınları gönderilir. İşlemin süresi ve detayları, uygulama planlamasına göre değişiklik gösterebilir. 

  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Lazer epilasyon sonrası uygulama bölgesine peeling yapılmamalı, uygulama bölgesi keselenmemelidir. 24 saat boyunca bu gibi cildi tahriş edebilecek durumlardan kaçınılmalıdır.
  • İşlemden sonraki ilk üç gün boyunca denize, havuza veya kaplıcaya girilmemeli.
  • Lazer epilasyon sonrası cilt, güneşe karşı korunmalı.
  • Lazer epilasyon sonrası 1 gün boyunca duş alınması önerilmez.

  Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Uygulamayı gerçekleştirecek olan uzman, lazer epilasyon öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Bolu Lazer Epilasyon Fiyatları 2023

  Bolu lazer epilasyon fiyatları, uygulamanın nereye yapıldığına ve işlemin detaylarına göre kişiden kişiye değişebilir. Bolu lazer epilasyon fiyatları 2023, buz lazer fiyatları 2023 ve acısız lazer fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir;detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.