Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Bolu

  Lazerle genital bölge beyazlatma Bolu, genital bölge kararması olarak bilinen estetik problemin ortadan kaldırılması amacıyla yapılır. Genital bölgeye uygulanan ağda ve lazer epilasyon gibi uygulamalar bölgenin kararmasına yol açabilir. Bununla birlikte hormon değişimleri, güneşe maruziyet, ilerleyen yaş ve yanlış kozmetik ürün kullanımı da zaman içerisinde vajina kararması olarak bilinen soruna yol açabilir.

  Günümüzde son derece modern ve ağrısız uygulamalar yardımıyla genital bölgeyi beyazlatmak, bölgeye estetik ve doğal bir renk dengesi kazandırmak mümkündür. Lazerle vajina beyazlatma işlemi de bu uygulamalardan biridir. Bu yazının devamında ‘’Lazerle genital bölge beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Genital bölge kararması neden olur?’’, ‘’Genital bölge kararması nasıl geçer?’’ ve ‘’Genital bölge kararması nasıl önlenir?’’ gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bolu lazerle genital bölge beyazlatma hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

  Lazerle genital bölge beyazlatma, genital bölgenin kontrollü lazer uygulamalarıyla beyazlatılmasını mümkün kılan özel bir işlemdir. Bu uygulama sırasında kullanılan lazer atımları, vulva ve çevresindeki kararmış cilt yüzeyini uyarır. Bu uyarılma, yıpranmış ve kararmış olan cilt yüzeyinin yıkılmasını; yeni ve genç bir cildin ortaya çıkmasını sağlar. Bu işlem sayesinde ciltteki kararma giderilir ve doğal, pembe renkli bir cilt görünümü elde edilir.

  Lazerle Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

  Genital bölge, lazer epilasyon, ağda ve klasik epilasyon gibi uygulamalar sebebiyle kararabilmektedir. Bu renk değişimi özellikle de ileri yaştaki bireylerde rahatça fark edilir düzeylerdedir. Lazerle vajina beyazlatma, bu renk değişimini ortadan kaldırmak, kararmayı gidermek ve genital bölgeye doğal, canlı bir renk kazandırmak için yapılır.

  Genital Bölge Kararması Neden Olur?

  Genital bölgede kararma nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • İlerleyen yaş.
  • Cilt yapısına zarar verebilecek kozmetik ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması.
  • Solaryum, yanlış güneşlenme ve güneşe maruziyet.
  • Hormon değişimleri.
  • Cilt yapısındaki değişimler, cilt enfeksiyonları.
  • Ağda uygulaması.
  • Lazer epilasyon uygulaması.

  Bu gibi etmenler genital bölgede kararma sebepleri arasında yer almaktadır.

  Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

  Genital bölgedeki kararmanın giderilebilmesi için yıpranmış ve kararmış olan cilt yüzeyinin, genç ve doğal rengini korumuş olan yeni bir cilt tabakasıyla değiştirilmesi gerekir. Bu amaç doğrultusunda lazerle vajina beyazlatma gibi estetik uygulamaları yapılmaktadır. Evde genital bölge beyazlatma yöntemleri olarak pazarlanmaya çalışılan uygulamalar çoğu zaman herhangi bir işe yaramamaktadır. Bu uygulamalar hassas genital bölge dokularına zarar verebilme riski taşırlar.

  Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir?

  Genital bölgede meydana gelebilecek kararmalar, bu bölgedeki cilt dokusunu yıpratabilecek uygulamalardan kaçınarak önlenebilir. Mesela vajina kararmasını önlemek için bireylere, kullandıkları kozmetik ürünlerin cilt yapılarına uygun olup olmadığını test etmeleri, öğrenmeleri önerilir. Aynı şekilde lazer epilasyon ve ağda gibi uygulamaların da cilt yüzeyine zarar vermeyen varyasyonları tercih edilmelidir.

  Lazerle Genital Bölge Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle genital bölge beyazlatmanın faydaları ve avantajları şunlardır:

  • Ağrısız bir uygulamadır.
  • Hızlıdır.
  • İşlemden sonra gündelik yaşama dönmek mümkündür.
  • Lazerle vulva beyazlatma sayesinde doğal bir vulva görünümü elde edilebilir.
  • Genital bölgedeki kararmalar başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

  Lazerle vajina beyazlatmanın avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle genital bölge beyazlatma uygulaması 20 ila 30 dakika içerisinde son bulan, oldukça hızlı bir işlemdir.

  Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

  Lazerle genital beyazlatma işleminin kalıcılığı, bireyin uygulamadan sonraki seçimlerine bağlıdır. Eğer kararmaya yol açan durumlar tekrarlanırsa yeniden kararma meydana gelebilir. Ancak bahsi geçen durumlara dikkat edilir ve genital bölgenin bakımına özen gösterilirse lazerle genital bölge beyazlatmanın etkileri kalıcı olacaktır.

  Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi, anestezi etkili özel kremlerle, steril koşullarda yapılmaktadır. Bu işlem sırasında ilk olarak genital bölgenin, önceden belirlenmiş olan bölgelerine anestezi etkili krem sürülür. Kremin etkilerinin başlaması beklenirken doktor, lazer cihazının üzerinde gerekli ayarlamaları yapar. Daha sonra ise genital bölgeye lazer atımları gönderir. Bu lazer atımları sayesinde cildin en üst tabakasındaki yıpranmış olan yüzey soyulur. Bu yüzeyin yerini çok daha genç, parlak ve doğal renkli bir cilt yüzeyi alır.

  Lazerle Genital Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle vajina beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Uygulamanın ardından gündelik yaşama dönülebilir.
  • Genital bölgede hafif bir kızarıklık görülmesi normaldir, bunlar kendiliğinden geçecekleri için herhangi bir krem uygulamasına gerek yoktur.
  • Bölgeye 6 saat veya 1 gün boyunca su temas ettirilmemesi önerilir.
  • Birkaç gün boyunca rahat iç çamaşırlarının tercih edilmesi önerilir.

  Lazerle vulva beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler bunlardır.

  Bolu Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Fiyatları 2023

  Bolu lazerle genital bölge beyazlatma fiyatları, uygulamanın detaylarına göre belirlenir. Bolu lazerle vajina beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.