Leke Tedavisi Bolu

  Leke tedavisi Bolu, cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerin özel lazer işlemleriyle ortadan kaldırıldığı gelişmiş bir uygulamadır. Cildimizin neredeyse tüm bölgelerinde, çeşitli sebeplerden lekelenmeler meydana gelebilir. Ancak bu lekelenmeler, genelde dış etmenlerin daha yoğun bir etkiye sahip olduğu bölgelerde görülür. Bu bölgeler arasında yüz, eller, kollar ve bacaklar yer almaktadır. Bahsi geçen bölgelerde güneş lekeleri, yara lekeleri, sivilce lekeleri, doğum lekeleri ve daha pek çok leke çeşidi gözlenebilir. Bu lekeler, meydana geldikleri bölgelerde kişi tarafından istenmeyen bir görünüme yol açabilirler. Bu yüzden hem erkekler hem de kadınlar yaygın bir şekilde lazerle leke tedavisi Bolu gibi uygulamalara başvurmaktadır.

  Yazımızın devamında ‘’Lazerle cilt lekesi tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Leke tedavisi ne kadar etkilidir?’’, ‘’Leke tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lazerle cilt lekesi tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu leke tedavisi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir;detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Leke Tedavisi Nedir?

  Leke tedavisi, cilt lekelerinin lazer işlemleriyle silindiği özel bir tedavi uygulamasıdır. Cilt yüzeyinde yer alan lekeler, büyüklüklerine ve yerleşim yerlerine göre estetik temelli problemlere yol açabilirler. Bu problemler özellikle de yüz bölgesi için son derece kritiktir. Leke tedavisinde kullanılan lazer atımları, cildin altında yer alan ve lekeleri meydana getiren pigmentlere etki eder. Böylece pigmentler parçalanır ve lekeler ortadan kaldırılır.

  Cilt Lekeleri Neden Olur?

  Cilt lekeleri pek çok sebepten ortaya çıkabilir. Ancak cilt lekelerinin altındaki temel neden, melaosit isimli pigment hücrelerinin aşırı miktarda üretilmesi ve belli bir bölgede kümelenmesidir. Bu durum şu gibi sebeplerden meydana gelebilmektedir:

  • Uzun süre ve düzenli bir şekilde güneşe maruz kalmak.
  • İlaç kullanımı.
  • Hormon dengesizliği.
  • Yanlış kozmetik ürün tercihi.
  • Genetik faktörler.

  Bunlar cilt lekelerine yol açabilen faktörlerdir. 

  Güneş Lekesi Neden Olur?

  Güneş lekeleri, güneşten çıkan UVA ve UVB ışınları sebebiyle meydana gelmektedir. Bu ışınlar cilt yapısını ve ciltteki pigment üretimini direkt olarak etkileyebilirler. Bu yüzden güneşe maruz kalınacağı zamanlarda bahsi geçen güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan güneş kremleri sürülmelidir. Güneş kremleri bir süre sonra etkinliklerini kaybeder. Bu yüzden güneş altında kalındığı sürece 3 ila 4 saatte bir yüzdeki güneş kremi tazelenmelidir.

  Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

  Cilt lekeleri gençlik aşısı, PRP tedavisi, mezoterapi, lazerle leke tedavisi ve kimyasal peeling gibi uygulamalarla geçebilmektedir. Bazı durumlarda bu uygulamalar birlikte de kullanılabilir. Bahsi geçen uygulamalar arasında en etkilisi lazerle leke tedavisidir. 

  Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Var Mı?

  Cilt lekeleri bitkisel kremlerle veya benzer yüzeysel uygulamalarla tedavi edilemez. Bununla birlikte, tıbbi otoriteler tarafından test edilmemiş ve onaylanmamış ‘’bitkisel tedaviler’’ cilt yapısına zarar verebilir. Hatta bazı kişilerde son derece ciddi alerjik reaksiyonlara yol açabilirler.

  Lazerle Cilt Lekesi Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  Lazerle cilt lekesi tedavisinin faydaları ve avantajları şunlardır:

  • Ağrısız bir tedavisidir.
  • Güneş lekesi gibi cilt lekeleri için son derece etkilidir.
  • Cilt katmanlarının yenilenmesini sağlar.
  • Hasta için son derece konforlu bir uygulamadır.
  • Hasta, işlemin ardından gündelik yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.
  • Lazer ışınları yalnızca hedef bölgeleri etkiler, cilt dokularına zarar vermez.

  Lazerle cilt lekesi tedavisinin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir. 

  Lazerle Cilt Lekesi Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle cilt lekesi tedavisi 15 ila 20 dakika süren birkaç seansla yapılmaktadır. Seans sayısı lekelerin büyüklüğüne ve derinliğine göre 2 ila 4 arasında değişiklik gösterebilmektedir.

  Ciltte Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Ciltte leke tedavisi sırasında hedef bölgeye ağrı kesici krem uygulanır. Böylece hasta, işlem sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz. Daha sonra ise belirlenen bölgelere, lazer atımları gönderilir. Lazer atımları cilt altında yer alan pigmentleri dağıtır ve parçalar. Böylece lekeler kademeli olarak yok edilir.

  Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle leke tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Tedavi edilen bölgeye 6 ila 24 saat boyunca su temas etmemeli.
  • Bir gün boyunca bölgeye makyaj yapılmamalı.
  • Tedavi edilen bölge güneşe karşı korunmalı.
  • Uygulama bölgesi kaşınmamalı, bir süre bölgeye peeling gibi tahriş edici uygulamalar yapılmamalı.

  Lazerle cilt lekesi tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Bolu Leke Tedavisi Fiyatları 2023

  Bolu lazerle leke tedavisi fiyatları, uygulamanın detaylarına göre değişebilir. Bolu lazerle cilt lekesi tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.