Meme Büyütme Bolu

  Meme büyütme Bolu, memelerin şekillendirilmesi ve büyütülmesi amacıyla yapılan göğüs estetiği operasyonudur. Memeler ergenliğin sonlarına kadar gelişmeye ve büyümeye devam ederler. Memelerin gelişimi genetik özellikler ve hormonlar gibi faktörler çerçevesinde gerçekleşir. Bu yüzden bireyin memeleri büyük, küçük, sarkık veya dik bir yapıya sahip olabilir. Hatta bazı durumlarda iki meme arasında bile boyut ve görünüm farkı bulunabilir. Günümüzde, memelerinin küçük olduğunu veya memeleri arasında boyut farkı olduğunu düşünen bireyler; Bolu meme büyütme estetiği sayesinde büyük, eşit, dik ve çekici memelere sahip olabilirler.

  Bu operasyon, doğal meme dokularına uyum sağlayan implantlar veya bireyin kendi yağ dokuları yardımıyla yapılabilmektedir. Bu yazının devamında ‘’Meme büyütme estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Evde doğal göğüs büyütme yöntemleri işe yarar mı?’’, ‘’Meme büyütme öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Meme büyütme estetiği ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bolu meme büyütme estetiği hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz. 

  Meme Büyütme Nedir?

  Meme büyütme, memelerin; özel yapılı implantlar veya kişinin kendi vücut yağları ile büyütülmesi amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon sayesinde memeleri şekillendirmek, büyütmek ve memelere çekici bir görünüm kazandırmak mümkündür. Meme büyütme estetiği sırasında tuzlu su içeren implantlar, silikon bazlı yapay dokular veya kişinin kendi vücut yağları kullanılabilir.

  Göğüs Büyütme Neden Yapılır?

  Göğüs büyütme operasyonunun temel amacı; memelere dolgun, birbirleriyle eşit ve çekici bir görünüm kazandırabilmektir. Genel estetik ölçütler üzerinden değerlendirildiğinde, kadın bedenini çekici kılan önemli bölgelerin başında göğüs bölgesi gelmektedir. Bu yüzden meme büyütme gibi göğüs estetiği uygulamaları, günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir.

  Meme Büyütme Kimlere Yapılabilir?

  Meme büyütme ameliyatı reşit olan bireylere yapılabilir. Emzirme döneminde olan, gebe olan veya yakın zamanda gebe kalmayı düşünen kadınlara ise meme büyütmeyi; bu süreçler son bulduktan sonra yaptırmaları önerilir. 

  Evde Meme Büyütme Yöntemleri İşe Yarar Mı?

  Memelerin büyüklüğü ve şekli büyük oranda genlerin kontrolü altındadır. Bu yüzden evde meme büyütme yöntemleri, meme büyütme egzersizleri veya bitkisel tedavi yolları memelerin büyümesine katkı sağlamazlar.

  Meme Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Meme büyütme ameliyatı Bolu genelde 1 ila 1,5 saat arasında tamamlanır. Ancak bazı durumlarda ameliyatın 3 saat kadar sürmesi gayet normaldir.

  Meme Büyütme Sonrası Emzirme Sorunu Yaşanır Mı?

  Meme büyütme ameliyatı sonrası emzirme sorunu yaşanmaz. Günümüzde yapılan göğüs estetikleri sırasında emzirme işlemini mümkün kılan süt bezlerine ve süt kanallarına zarar verilmemektedir. Bu yüzden meme büyütme yaptıran kadınlar, doğum yaptıkları zaman bebeklerini emzirebilirler.

  Meme Büyütme Bolu Nasıl Yapılır?

  Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Genel anestezi sayesinde hastanın ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık duyması imkânsızdır. Meme büyütme ameliyatı birkaç farklı teknikle yapılabilmektedir. Bu teknikler genelde, memelerin hangi bölgeden büyütüleceği ile ilgilidir. Yapay dokular memelere; koltuk altlarından, meme uçlarından veya meme altlarından eklenebilmektedir. Operasyon sırasında, bahsetmiş olduğumuz bölgelere cerrahi kesi uygulanır. Daha sonra ise implantların, bu kesiler kullanılarak meme içerisine eklenirler. Ameliyat, bahsi geçen kesilerin estetik dikiş uygulamaları yardımıyla kapatılmasıyla son bulur.

  Meme Büyütme Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Meme büyütme ameliyatı, kişiye özel estetik planlaması kapsamında yapılmaktadır. Bu planlamanın mümkün olabilmesi için doktor, hastası ile özel bir görüşme gerçekleştirir. Görüşme sırasında memelerin ve göğüs bölgesinin ölçüsü alınır. Hastanın meme estetiğinden beklentileri dinlenir. İmplantların türü ve hangi bölgeden memelere eklenecekleri kararlaştırılır. Estetik planlamasının temelini, bireyin talepleri ve genel estetik ölçütler belirlemektedir. Planlama süreci, ameliyat tarihinin belirlenmesi ile son bulur.

  Meme büyütme sonrası iyileşme süreci, hastanın geçirdiği ameliyatın kapsamına göre şekillenmektedir. Ancak genel olarak bahsetmek gerekirse hastalar 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde çalışma hayatlarına dönebilir, gündelik işleri kolayca yerine getirebilirler. Yine de tam iyileşme sağlanana kadar ağır ve yorucu işler yapılmaması önerilir.

  Meme Büyütme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Meme büyütme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Memeler sıkıştırılmamalı.
  • Yüz üstü yatılmamalı, uyumak veya dinlenmek için sırt üstü bir pozisyon tercih edilmeli.
  • Ağır işler yapılmamalı.
  • Ağır sporlar yapılmamalı.
  • Ameliyat sonrası doktorun önerdiği tarzda sütyenler kullanılmalı.
  • Önerilen süre boyunca duş alınmamalı.
  • İyileşme süreci tamamlanana kadar denize, havuza girilmemeli; kaplıca gibi umumi mekanlarda bulunulmamalı.
  • Ameliyat bölgesinin bakımına ve hijyenine özen gösterilmeli.
  • Doktor önerilerine uyulmalı.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalı.

  Meme büyütme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Doktorunuz çok daha kapsamlı bilgilendirmeler yapacaktır.

  Bolu Meme Büyütme Fiyatları 2023

  Bolu meme büyütme fiyatları 2023 ve meme büyütme ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bolu meme büyütme estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.