Terleme Tedavisi Bolu

  Terleme tedavisi Bolu, hormonal sorunlar veya genetik faktörler sebebiyle meydana gelen aşırı terleme sorununu gidermek için yapılan özel bir botoks uygulamasıdır. Terleme işlevi, doğada yalnızca insanların ve atların sahip olduğu son derece avantajlı bir fonksiyondur. Bu fonksiyon sayesinde vücudumuzun aşırı ısınması engellenir ve biyokimyamızın aşırı sıcaklardan zarar görmesi önlenir. Ancak bazı insanlar vücudun soğutulmasına gerek olmayan durumlarda da aşırı bir şekilde terleyebilirler. Bu aşırı terleme özellikle de yaz aylarında artış gösterir, kişi hareket bile etmiyorken durduğu yerde terleyebilir. Buna bağlı olarak kıyafetlerini sürekli değiştirmek, sürekli duş almak veya kurulanmak zorunda kalabilir.

  Bahsi geçen rahatsız edici durumlar, günümüzde aşırı terleme tedavisi ile ortadan kaldırılabilir. Bu yazının devamında ‘’Terleme tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Terleme tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Terleme tedavisi hangi aralıklarla tekrarlanmalı?’’ ve ‘’Botoksla terleme tedavisi nasıl olur?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz. Bolu botoksla terleme tedavisi hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Terleme Tedavisi Nedir?

  Terleme tedavisi, ter bezlerinin aşırı aktif bir şekilde çalışmasını önlemek ve aşırı terleme sorununu ortadan kaldırmak amacıyla yapılan uygulamadır. Terleme tedavisi botoks işlemleriyle yapıldığı için botoksla terleme tedavisi olarak da bilinmektedir. Bu tedavi ele, ayaklara, yüze ve koltuk altına yapılabilmektedir.

  Aşırı Terleme Neden Olur?

  Aşırı terlemeye yol aça etmenler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Hormon dengesizliği.
  • Aşırı stres.
  • Kafein içeren içeceklerin sık tüketilmesi.
  • Bazı hormon hastalıkları.

  Aşırı terleme nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Aşırı Terleme Nasıl Geçer?

  Terlemeyi azaltmak adına yapılabilecek bazı yaşam tarzı değişiklikleri vardır. Aynı şekilde bazı kozmetik ürünlerin de terlemeyi azalttığı iddia edilmektedir. Ancak aşırı terleme sorunu olan bireylerde, yaşam tarzı değişiklikleri ve kozmetik ürün kullanımı yeterli bir sonuç vermeyebilmektedir. Bu bireylere botoxla terleme tedavisi gibi uygulamalar önerilmektedir.

  Botoksla Terleme Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  Terleme tedavisinin faydaları şunlardır:

  • Terleme tedavisi sayesinde yüzdeki, ellerdeki, koltukaltlarındaki ve ayaklardaki aşırı terleme sorunu giderilebilir.
  • Bireyler gün içerisinde sürekli kıyafet değiştirmek ve duş almak zorunda kalmazlar.
  • Sürekli terleyip terlemediğini kontrol etme ihtiyacı ortadan kalkar.
  • Aşırı terlemeyi önlemek adına kullanılan zararlı uygulamalara daha fazla ihtiyaç duyulmaz.

  Botoksla terleme tedavisinin faydaları arasında bunlar yer alır.

  Terleme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Botoxla terleme tedavisi 10 ila 15 dakika gibi kısa sürelerde tamamlanan bir uygulamadır. Elbette uygulamanın yapılacağı bölge sayısına göre bu süre değişebilmektedir.

  Terleme Tedavisi Kalıcı Mı?

  Terleme tedavisi, aşırı terleme sorununa kalıcı bir çözüm sunmaz. Botoksun etkileri ortalama 4 ila 6 ay içerisinde ortadan kaybolmaya başlar.

  Terleme Tedavisi Tekrarlanabilir Mi?

  İsteyen bireyler yazdan yaza veya 4 ila 6 aylık periyotlarla terleme tedavisini tekrarlatabilir. Botoks uygulamalarında, işlemin belli aralıklarla tekrarlaması, elde edilen kazanımların çok daha etkili ve uzun süreli olmasını sağlayacaktır.

  Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır? Botoksla Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Terleme tedavisi, uzman bir doktor tarafından, ideal koşullar altında yapılmalıdır. Terleme tedavisi sırasında öncelikle işlemin yapılacağı bölgeler belirlenir. Bu tedavi koltuk altlarını, alın bölgesini, elleri ve ayakları kapsayabilmektedir. Tedavinin detayları kararlaştırıldıktan sonra ise hedef bölgelere ağrı kesici krem uygulanır. Böylece kişinin, terleme tedavisi sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur. Daha sonra ise doktor, belirlenmiş olan bölgelere botoks sıvısı enjekte eder. Botoks sıvısı, bu bölgelerdeki ter bezlerinin aktivitesini azaltır ve böylece aşırı terleme sorunu ortadan kalkmış olur.

  Terleme Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Terleme tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Tüm botoks uygulamalarında olduğu gibi işlem sonrası hedef bölge; sıkılmamalıdır, bölgeye masaj yapılmamalıdır.
  • Terleme tedavisi sonrası hedef bölgeye 1 gün boyunca su temas ettirilmemelidir.
  • Botoksla terleme tedavisi sonrası hedef bölge, birkaç gün boyunca güneşe karşı korunmalıdır.
  • Doktor tavsiyelerine özenle uyulmalıdır.

  Botoksla terleme tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Bolu Terleme Tedavisi Fiyatları 2023

  Bolu terleme tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına göre belirlenir. Bolu botoksla terleme tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.