Vajina Beyazlatma Bolu

  Vajina beyazlatma Bolu, vulva ve genel olarak genital bölge çevresinde meydana gelen renk değişimlerinin giderilmesi için yapılan özel lazer uygulamasıdır. Genital bölgede yer alan cilt dokusu, yıpranmalara ve renk değişimlerine çok müsaittir. Özellikle de hormon değişimleri ve yaşlanma gibi iç etmenler veya ağda ve epilasyon gibi dış etmenler sebebiyle zamanla kararabilirler. Vajina kararması, genital bölge kararması veya vulva kararması olarak bilinen bu renk değişimi; genital bölgenin estetik bütünlüğüne ciddi ölçüde zarar verebilir. Bu yüzden pek çok kadın, bu rahatsız edici renk değişiminden kurtulmak için çeşitli uygulamalara başvurur.

  Vajina kararmasını gidermek amacıyla yapılan uygulamalar arasında en etkili olanlarından biri de lazerle vajina beyazlatma uygulamasıdır. Bu yazının devamında ‘’Lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle vajina beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’, ‘’Lazerle vajina beyazlatma ne kadar sürer?’’ ve ‘’Vajina kararması nasıl geçer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu vajina beyazlatma uygulaması hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Vajina Beyazlatma Nedir?

  Vajina beyazlatma, cilt yıpranması sebebiyle genital bölge çevresinde meydana gelen kararmanın giderilmesi için yapılan uygulamadır. Bu uygulama özel lazer işlemleriyle yapılmaktadır. Lazer uygulamaları sayesinde hem cildin kararmasına sebep olan pigmentler parçalanır hem de cildin yenilenmesi sağlanır. Böylece vajina ve çevresi beyazlar; doğal ve genç bir görünüm kazanırlar. Bu uygulama lazerle vulva beyazlatma veya lazerle genital bölge beyazlatma gibi isimlerle de bilinmektedir. 

  Vajina Kararması Neden Olur?

  Vajina kararması nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Hormon değişimleri.
  • Yaşlanma.
  • Doğum.
  • Ağda uygulamaları.
  • Epilasyon uygulamaları.
  • Yanlış kozmetik ürün kullanımı.

  Vajina, anüs ve benzer bölgelerde meydana gelen kararmanın sebepleri bu şekilde özetlenebilir.

  Vajina Kararması Kremi İşe Yarar Mı?

  Vajina kararmasını gidermek amacıyla kullanılan bazı kremler, cildi destekleyebilir ve cildin renk dengesini yeniden kurmasına yardımcı olabilir. Ancak bu kremlerin etkileri sınırlıdır. Vajinada meydana gelen kararma krem gibi uygulamalarla fark edilir ölçülerde giderilemez.

  Vajina Kararması İçin Bitkisel Çözüm Var Mı?

  Vajina veya vulva kararması olarak bilinen durum, bitkisel tedavilerle ortadan kaldırılamaz. Bunun en büyük nedeni, bahsi geçen amaç doğrultusunda kullanılan ‘’bitkisel tedavilerin’’ cilt katmanlarını etkileyecek kadar güçlü olmamasıdır. Bununla birlikte bazı bitki tedavileri cilde zarar verebilir veya ciddi alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Bu yüzden genital beyazlatmak yaptırmak isteyen bireylere, tıbbi otoriteler tarafından onaylanmış, güvenli uygulamalara başvurmaları önerilir.

  Vajina Kararması Nasıl Geçer?

  Vajina kararması, lazerle vajina beyazlatma ve kimyasal peeling gibi uygulamalarla ortadan kaldırılabilir. Vajina beyazlatma amacıyla kullanılan en etkili uygulamanın lazerle vajina beyazlatma uygulaması olduğu bilinmektedir. Bu uygulama kararmaya yol açan pigmentleri yok ettiği gibi cildin yeni ve genç bir deri katmanı üretmesini de teşvik eder.

  Lazerle Vajina Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina beyazlatma uygulaması yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Eğer bu uygulama anüs ve çevresi için de kullanılacaksa işlemin süresi yarım saate çıkabilir. Doktorunuz tahmini süre hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle Vajina Beyazlatma Bolu Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina beyazlatma, lokal anestezi etkili kremler yardımıyla, steril koşullarda yapılır. Bu işlem sırasında doktor, lazer ışınları sayesinde kararmaya yol açan pigmentleri parçalar. Lazer ışınlarının bir diğer etkisi ise yıpranmış olan cilt katmanının soyulmasıdır. Böylece bölgede yeni bir cilt katmanı meydana gelir. Genital bölge doğal ve pembemsi bir renk kazanır. Birey işlemden hemen sonra gündelik yaşamına dönebilir. 

  Lazerle Vajina Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle vulva beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Uygulama bölgesine 6 saat boyunca su temas ettirilmemeli.
  • 1 gün boyunca cinsel ilişki önerilmez.
  • Birkaç gün boyunca uygulama bölgesini tahriş edebilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

  Lazerle genital bölge beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Doktorunuz, lazerle vajina beyazlatma öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır. 

  Bolu Lazerle Vajina Beyazlatma Fiyatları 2023

  Bolu lazerle vajina beyazlatma fiyatları, uygulamanın detaylarına göre belirlenir. Bolu lazerle vulva beyazlatma fiyatları ve lazerle genital beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.