Vajina Daraltma Bolu

  Vajina daraltma Bolu, doku yıpranması ve yaşlanma gibi sebeplerden genişleyen vajinanın, özel lazer uygulamaları ile daraltılmasıdır. Vajina, sahip olduğu elastik dokular sayesinde son derece esnek bir yapıya sahiptir. Bu sayede doğum gibi olaylar sırasında yüksek miktarda genişleyebilir ve sonrasında eski haline geri dönebilir. Ancak bu esneklik zaman içerisinde kaybolabilmektedir. Bunun en önemli sebebi zorlu doğumlar ve yaşlanma gibi sebeplerden vajinal dokuların yıpranması, esnekliklerini kaybetmesidir. Vajina genişlemesi sebebiyle birey, cinsel yaşamında bazı sorunlar yaşayabilir. Hem bireyin kendisi hem de partneri, cinsel ilişkiler sırasında hissizlik gibi sorunlarla karşılaşabilir.

  Buna bağlı olarak vajinal kuruluk ve cinsel isteksizlik gibi cinsel işlev bozuklukları veya partner ile tartışmalar gibi istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Lazerle vajina daraltma uygulaması sayesinde birey, herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan çok daha dar bir vajinaya sahip olabilmektedir. Bu yazının devamında ‘’Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?’’, ‘’Ameliyatsız vajina daraltma nasıl yapılır?’’ ve ‘’Vajina genişlemesi nasıl geçer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Bolu vajina daraltma uygulaması hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Lazerle vajina daraltma, vajinaya esnek bir yapı kazandıran dokuların iyileşmesi ve bu sayede vajinanın daralması amacıyla yapılan gelişmiş bir uygulamadır. Bu uygulama vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı) gibi operasyonların aksine cerrahi işlemlerle değil ameliyatsız lazer uygulamalarıyla yapılır. Böylece hasta, işlemin hemen ardından gündelik yaşamına dönebilir.

  Ameliyatsız Vajina Daraltma Nedir?

  Ameliyatsız vajina daraltma, vajinanın cerrahi işlemlere başvurulmadan daraltılmasıdır. Bu uygulama için genelde lazer uygulamaları tercih edilir. Lazerle vajina daraltma sayesinde vajinal dokular yenilenebilir ve vajina yeniden dar bir yapıya kavuşabilir. Böylece hem bireyin kendisi hem de bireyin partneri, cinsel birleşme sırasında çok daha fazla haz alır. Haz alımının artması ile birlikte vajinal kuruluk ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar ortadan kalkabilir; birey çok daha hızlı bir şekilde orgazma (cinsel doyuma) ulaşabilir.

  Vajina Neden Genişler?

  Vajinada genişlemesi şu gibi nedenlerden meydana gelebilir:

  • Zorlu doğumlar sırasında vajinanın esnek ve dar kalmasını sağlayan dokular zarar görebilir. Buna bağlı olarak vajina genişlemesi meydana gelebilir. Zorlu doğumlara ikiz veya üçüz bebek doğurmayı ve iri bebek doğurmayı örnek verebiliriz.
  • Yaşlanma sonucu, vajinal dokularda biriken yıpranmanın boyutu artabilir. Buna bağlı olarak da vajinada genişleme görülebilir.
  • Hormon düzensizliği.
  • Sigara kullanımı gibi zararlı alışkanlıklar.

  Vajina bu gibi nedenlerden genişleyebilir. Bireyin girmiş olduğu cinsel ilişki sayısıyla vajina genişlemesi arasında bir bağ yoktur.

  Vajina Genişlemesi Nasıl Geçer?

  Vajina genişlemesini gidermek için yapılan iki farklı uygulama vardır. Bunlardan ilki vajinoplasti ameliyatı, diğeri ise lazerle ameliyatsız vajina daraltma uygulamasıdır.

  Vajina Genişlemesi İçin Bitkisel Çözüm Var Mı?

  Vajina daraltma konusunda başarılı sonuçlar verdiği kanıtlanmış olan herhangi bir bitkisel tedavi yoktur. Hastalara, içeriğini bilmedikleri ve tıbbi bir otorite tarafından onaylanmamış ilaçları, vajina içerisine uygulamamaları önerilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması genelde yarım saatten kısa sürmektedir. Doktorunuz uygulamanın tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle Vajina Daraltma Bolu Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. İşlem sırasında lazer cihazının probu vajina içerisine yerleştirilir. Lazer probundan çıkan kontrollü ışınlar sayesinde vajina duvarları tamamen taranmış olur. 20 dakika içerisinde uygulama tamamlanır ve birey gündelik yaşamına dönebilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Bolu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle vajina daralma sonrası 7 gün boyunca cinsel ilişkide bulunulmaması önerilir. Bu süreçte vajinal dokular hızlı bir iyileşme sürecinde olacaktır. Sürtünme gibi hareketler sırasında zarar görmeye müsaittirler. Bu yüzden işlemen sonraki 7 gün boyunca cinsel birliktelik önerilmez. Daha sonra ise cinsel ilişki için herhangi bir kısıtlama yoktur. 

  Bolu Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2023

  Bolu lazerle vajina daraltma fiyatları, uygulamanın detaylarına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bolu lazerle vajina daraltma fiyatları 2023 hakkında  bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.