Yağ Dolgusu Bolu

  Yağ dolgusu Bolu; planlı yağ enjeksiyonları sayesinde yüzde yer alan estetik kusurların giderilmesi amacıyla yapılan estetik uygulamasıdır. Yüz cildinin altında, cildi destekleyen ve cilde şekil veren yağ dokusu yer alır. Bu yağ dokusu, ilerleyen yaş, sigara kullanımı, güneşe maruziyet ve yanlı kozmetik ürün kullanımı gibi sebeplerden zaman içerisinde dağılabilir. Cilt ise altındaki desteği kaybettiği için kırışabilir, sarkabilir veya çökebilir. Bu estetik problemlerin etkileri yüzde; olduğundan yaşlı ve yorgun görünme olarak ortaya çıkar.

  Günümüzde, vücudun çeşitli bölgelerinden alınan fazla yağları, yüz bölgesindeki estetik kusurları gidermek için kullanmak mümkündür. Bu amaçla kullanılan uygulama; yüze yağ dolgusu ve yüze yağ enjeksiyonu gibi isimlerle bilinmektedir. Yazımızın devamında ‘’Yüze yağ dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Yüze yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?’’, ‘’Yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?’’ ve ‘’Yüze yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?’’ gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bolu yüze yağ dolgusu hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.

  Yağ Dolgusu Nedir? Yağ Enjeksiyonu Nedir?

  Yağ dolgusu, yüzün çeşitli bölgelerine hacim kazandırmak için yapılan, oldukça etkili bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Bu uygulama öncesinde vücudun dikkatle seçilen bir bölgesinden, küçük çaplı bir liposuction işlemiyle yağ dokusu alınır. Alınan doku, özel enjeksiyon uygulamalarıyla hedef bölgelere uygulanır. Böylece yağ dolgusu yapılan bölge hacim kazanır, bölgedeki kırışıklıklar ve sarkmalar ortadan kaybolur. Bu işlem yağ enjeksiyonu olarak da bilinmektedir. 

  Yağ Dolgusu Neden Yapılır?

  Yağ dolgusu, yüzdeki çökmelerin ve kırışıklıkların giderilmesi, hedef bölgelerin belirginleşmesi amacıyla yapılmaktadır. Daha detaylı bahsetmek gerekirse yağ dolgusu, şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Çene hattını belirginleştirmek.
  • Dudakları dolgunlaştırmak.
  • Yanaklara canlı bir görünüm kazandırmak.
  • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek.
  • Yüzdeki çökmeleri, kırışıklıkları ve benzer yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak.
  • Vücudun çeşitli bölgelerini şekillendirmek.
  • Göz altı ışık dolgusu kapsamında göz altlarındaki çukurları ve renk değişimlerini ortadan kaldırmak.
  • Dekolte bölgesindeki ve boyundaki kırışıklıkları gidermek.
  • Ellerdeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak.
  • Bacaklardaki şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak.

  Yağ dolgusu bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Yüze Yağ Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

  Yüze yağ enjeksiyonunun faydaları şunlardır:

  • Yüzdeki önemli bölgeler belirginleştirilebilir.
  • Yüz kırışıklıkları giderilebilir.
  • Dudaklar kalınlaştırılabilir.
  • Yüzdeki çökmeler ortadan kaldırılabilir.
  • Çene hattı şekillendirilebilir ve daha belirgin bir yapıya kavuşturulabilir.

  Yüze yağ dolgusunun faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Yağ Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

  18 yaşını doldurmuş olan bireyler yağ dolgusu yaptırabilirler. Bu uygulama genelde 35 ila 40 yaşlarında tercih edilse de daha genç bireyler de yaygın olarak yağ dolgusu yaptırmaktadır.

  Yağ Dolgusu Ne Kadar Sürer?

  Yağ dolgusu, işlemin hangi bölgelere yapıldığına göre 30 ila 60 dakika kadar sürebilir. Doktorunuz, işlemin detayları kararlaştırıldıktan sonra konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Yağ Dolgusu Kalıcı Mı?

  Yüze yağ enjeksiyonu büyük oranda kalıcı bir uygulamadır. Bu uygulama ideal koşullar altında, uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilirse enjekte edilen yağ dokuları yıllar boyunca bütünlüğünü korur. Ancak yağ dokusu, bireyin cilt tipine bağlı olarak yıllar içerisinde bir miktar eriyebilir.

  Yağ Enjeksiyonu Tekrarlanabilir Mi?

  Yağ dolgusu, gerek duyulursa tekrar uygulanabilir. Bu uygulamanın 6 aydan önce tekrarlanması önerilmez.

  Yüze Yağ Dolgusu Nasıl Yapılır? Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

  Yüze yağ dolgusu alanında uzman bir doktor tarafından, ideal koşullar sağlanarak yapılmalıdır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılmaktadır. Böylece bireyin ağrı hissi duyması engellenmiş olur. Yağ dolgusu uygulamasının ilk aşamasında, vücudun belli bir bölgesinden yağ dokusu alınır. Bu yağlar, liposuction iğneleri ile alınmaktadır. Alınan yağlar, özel enjeksiyon uygulamalarıyla daha önceden belirlenmiş olan bölgelere uygulanır. Yağ enjeksiyonu sırasında kişi herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissi duymaz.

  Yağ Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Yağ enjeksiyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Yağ dolgusu yapılan bölgeye masaj yapılmamalıdır. Bu bölge sıkıştırılmamalıdır.
  • Yağ dolgusu yapılan bölgede hafif kızarıklıklar görülmesi normaldir. Bölge kaşınmamalıdır.
  • Yağ dolgusu yapılan bölgeye bir gün kadar su temas ettirilmemelidir.
  • Yağ enjeksiyonu yapılan bölge güneşe karşı korunmalıdır.
  • Doktorun önerisiyle yağ enjeksiyonu yapılan bölgeye soğuk uygulama yapılabilir.

  Yağ dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  Bolu Yağ Dolgusu Fiyatları 2023

  Bolu yağ dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına göre belirlenir. Bolu yüze yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme içinse Op. Dr. Elif Akbay’dan randevu alabilirsiniz.